S19, obwodnice, mosty. Zobacz, jak postępuje budowa dróg na Podkarpaciu [FOTO]

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
DK9 budowa wiaduktu m. Chmielów. GDDKiA Rzeszów
Setki kilometrów nowych dróg buduje się na Podkarpaciu. Jak informuje GDDKiA, ubiegły rok był pod tym względem wyjątkowy. Kolejne duże kroki poczyniono przede wszystkim w kierunku budowy kolejnych odcinków drogi ekspresowej S19. Ale nie tylko.

Jak informuje GDDKiA, w ubiegłym roku na Podkarpaciu realizowano wiele zadań drogowych, takich jak: budowa chodników, przebudowa skrzyżowań, remonty mostów czy istniejących odcinków dróg.

Wyremontowano ponad 19 km dróg krajowych, m.in. Trasę Podskarpową (DK77) w Stalowej Woli, DK77 skrzyżowanie z DW871 – skrzyżowanie z ul. Popiełuszki w Stalowej Woli, DK19 Domostawa – Zdziary, DK19 Kamień – Górno, DK77 Nisko – Racławice, DK28 w Sanoku (ul. Krakowska i ul. Rymanowska).

- Zakres prac obejmował przede wszystkim wzmocnienie nawierzchni jezdni do przenoszenia obciążeń do 115 kN/oś, budowę chodników, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-jezdnych, przebudowę skrzyżowań, wydzielanie przejść dla pieszych czy też budowę zatok autobusowych. Na odcinkach o łącznej długości prawie 10 km wykonaliśmy także profilowanie i wzmocnienie nawierzchni oraz wyrównanie poboczy. Wartość tych prac to ok. 7,5 mln zł - informują w GDDKiA Rzeszów.

Nowe chodniki powstały m.in. w ciągu DK77 w m. Orły (dł. 2,7 km) i DK94 w m. Korczowa (dł. 0,9 km) gdzie powstała także zatoka autobusowa i doświetlone zostało przejście dla pieszych. Na DK19 w m. Kamień 2 przejścia dla pieszych zostały oświetlone i wyposażone w znaki aktywne oraz żółte lampy pulsujące.

- Warto wspomnieć także o trwających remontach, których zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Na odcinku DK28 Siepietnica-Trzcinica trwa przebudowa ponad 13 km drogi, na DK77 rozbudowywany jest odcinek Gorzyce – Wólka Pełkińska – Pekinie na dł. 8,5 km, a na DK9 w m. Rudna Mała trwa rozbudowa 0,3 km drogi, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i budowa ciągu pieszo-rowerowego o dł. 1,2 km - informuje GDDKiA.

Sporo zadań polegało budowie nowych lub remontach istniejących mostów w naszym regionie.

- W ubiegłym roku zakończyliśmy: remont mostu w ciągu DK9 nad rz. Dęba w m. Nowa Dęba (dł. mostu - 13,40 m, wartość – 1,7 mln zł), naprawę uszkodzonych pasów dolnych i węzłów dźwigarów kratownicowych mostu przez rzekę Wisła w m. Nagnajów w ciągu DK9 (dł. mostu - 426,00 m, wartość – 5 mln zł) czy wymianę dylatacji blokowych na dylatacje jedno- i wielomodułowe na moście przez rzekę Wisłoka w m. Jaworze Górne w ciągu DK73 (dł. mostu - 174,91 m, wartość – 0,6 mln zł)

- informuje GDDKiA.

W tym roku zakończy się natomiast realizacja zadań, które są aktualnie na etapie budowy. Są to m.in.:

  • budowa wiaduktu nad linią kolejową Dębica – Mielec – Tarnobrzeg i drogą powiatową nr 1113R w ciągu DK9 wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu, budową i rozbiórką objazdu tymczasowego, przebudową dojazdów i odcinka drogi powiatowej nr 1113R Stale – Chmielów – Dąbrowica oraz przebudową urządzeń uzbrojenia terenu (dł. wiaduktu - 35,90 m, wartość - 20,3 mln zł)
  • rozbudowa DK19 w związku z budową mostu przez potok Kobyle w m. Domaradz wraz z budową i rozbiórką objazdu tymczasowego (dł. mostu - 12,80 m, wartość - 3,7 mln zł)
  • remont mostu przez rzekę Mleczka w m. Przeworsk w ciągu DK94 (dł. mostu – 34,30 m, wartość - 1,25 mln zł)
  • remont wiaduktu nad linią kolejową i drogą gminną w m. Zarzecze, w ciągu DK19 (dł. wiaduktu – 90,10 m, wartość - 4,2 mln zł).

Zobacz też: Tak ma wyglądać S19 Rzeszów-Babica z tunelem

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
8 stycznia, 12:14, Medyczanin:

Zastanawia mnie jedno, dlaczego budujecie drogę do nieistniejącego przejścia granicznego w Malhowicach a nie drogę krajową K28 do przejścia granicznego w Medyce? Ta droga aż się prosi o to by ja przebudować. Jeździcie tylko swoimi bialutkimi skodami i patrzycie a drogi jak nie ma tak nie było. Dramat ale drogi PiSie na następnych wyborach podziękujemy wam za tak potrzebne ludziom inwestycje.

Tam będzie nowe przejście graniczne

N
No
9 stycznia, 11:48, Gość:

13,40m mostu wyremontowane za 1,7 miliona, ten most jest złotem pokryty

Załóż firmę i rób taniej... Przecież możesz nikt Ci nie broni

G
Gość
8 stycznia, 19:20, zenek:

A droga na odcinku Dukla - Barwinek od lat nie jest remontowana. Wstyd jak sie wjezdza do kraju ze Słowacji

był remont w październiku od Trzciany do końca Tylawy

G
Gość

Jak nagłośniono aferę Kuchcińskiego to w TVP leciała propaganda jak niby to on się przyczynił do rozwoju Przemyśla, a mnie odrazu na myśl przyszedł brak ekspresowego łącznika do A4,

G
Gość

13,40m mostu wyremontowane za 1,7 miliona, ten most jest złotem pokryty

f
franek

wczoraj podczas sprzątania starych papierów ...znalazłem ulotkę pana europosła Poręby z marca 2017 roku ze są już pieniądze na budowę s19 do Barwinka ....jest 2020 rok czy tam się coś buduje może ktoś wie bo mieszkam Jarosław i nic nie słyszałem ...a pan Poreba przez następne 4 lata kosi EURASY a ciemny lud słucha i wierzy w obiecanki

G
Gość

Tato chwalą nas, a kto no nasi🆘

G
Gość
8 stycznia, 21:56, Pit37:

PIS to Patologia I Stagnacja. Co widac po drogach...

9 stycznia, 8:57, Moe:

A co za Platformy robili

Oj robili, robili... A pis ma gorzej, bo zastał polskę w ruinie(b. sz.), a zostawi w...?

M
Moe
8 stycznia, 21:56, Pit37:

PIS to Patologia I Stagnacja. Co widac po drogach...

A co za Platformy robili

P
Pit37

PIS to Patologia I Stagnacja. Co widac po drogach...

z
zenek

A droga na odcinku Dukla - Barwinek od lat nie jest remontowana. Wstyd jak sie wjezdza do kraju ze Słowacji

G
Gość
8 stycznia, 12:24, Prezes:

I co szczena niektórym opada. To wszystko dzięki PIS.

Haaa pierwsza kadencja ile kilometrów nowych dróg? Tylko obietnice... I w drugiej kadencji te same obietnice...

G
Gość

Budują! ale nie ma komu wyremontować drogi Jaroslaw-Bełżec, droga to z przyzwyczajenia, właściwa nazwa WERTEPY, dlaczego nimi sie nikt nie chwali?!

p
pfff
8 stycznia, 12:24, Prezes:

I co szczena niektórym opada. To wszystko dzięki PIS.

Dzięki Unii PiSiorku. Tej Unii z która Twoj PiS walczy zaciekle.

G
Gość
8 stycznia, 12:24, Prezes:

I co szczena niektórym opada. To wszystko dzięki PIS.

Hahhaha oj człowieku.

Dodaj ogłoszenie