Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są już pierwsi inwestorzy w Strefie S1-3 w podrzeszowskiej Jasionce

Mat.pras.
Są już pierwsi inwestorzy w Strefie S1-3 w podrzeszowskiej JasionceStrefa S1-3 powstała w ramach projektu „Rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego – II etap”.
Są już pierwsi inwestorzy w Strefie S1-3 w podrzeszowskiej JasionceStrefa S1-3 powstała w ramach projektu „Rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego – II etap”. RARR
W Strefie S1-3 w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis pierwsi inwestorzy już wykupili działki. Powstaną tam firmy zajmujące się m.in. produkcją światłowodów do budowy sieci szerokopasmowych, cyfrowym wydrukiem, a także tworzeniem innowacyjnych systemów automatyki budynków, z elementami odnawialnych źródeł energii.

Na przedsiębiorców czekają atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz preferencyjne warunki prowadzenia działalności w ramach strefy ekonomicznej.

Strefę S1 w Jasionce z halami produkcyjnymi m.in. MTU Aero Enignes i Borg Warner znają wszyscy. Ale oprócz 70 hektarów dla inwestorów w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, swoje życie rozpoczyna kolejne 48 hektarów terenów inwestycyjnych, także w sąsiedztwie lotniska, ale już jako Strefa S1-3.

Strefa S1-3 powstała w ramach projektu „Rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego – II etap”. Umowa na realizację tego projektu została podpisana 30 czerwca 2010 r. pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Ma ona powierzchnię 48 ha i jest położona po południowej stronie Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” oraz Strefy S1, w Jasionce oraz Rudnej Małej. Do dyspozycji inwestorów  jest 25 działek o powierzchni od ok. 0,5 do ok. 2,7 ha. Strefa w całości włączona jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Jest też kompleksowo uzbrojona w infrastrukturę techniczną: sieć elektroenergetyczną, gazową, wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową oraz drogę wewnętrzną. Koszt całkowitego przygotowania strefy dla inwestorów wyniósł 14 062 083,03 zł. Według założeń oferta strefy skierowana jest głównie do firm z branży lotniczej, IT, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej.

Pierwszą działkę o powierzchni 1,7 ha wykupiła firma ML System. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu zintegrowanych systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych (PV), zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących uzyskiwaniu prądu elektrycznego z nasłonecznienia. ML System jest jedyną firmą, która prowadzi zaawansowane prace badawcze w zakresie własności prototypowych ogniw fotowoltaicznych.

W Strefie S1-3 znajdą się również:

- Metall-Expres Sp. z o.o., to niezawodny dostawca wyrobów hutniczych dla przemysłu lotniczego, energetycznego,  kolejowego, mechanicznego i motoryzacyjnego. Firma w nowym zakładzie zastosuje nowoczesną technologię przeróbki plastycznej metali i ich stopów - metodę Conform. Technologia ta charakteryzuje się niską energochłonnością, wysokim stopniem wykorzystania materiału wsadowego, stabilną jakością produktu finalnego. Proces jest przyjazny dla środowiska z uwagi na minimalną ilość odpadów.

- Cyfrowa Foto Sp. z o.o. to firma, która w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS działa w branży druku fotograficznego i cyfrowego. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, firma jest największą cyfrową drukarnią we wschodniej Europie
i liderem na polskim rynku. Innowacyjne pomysły i nietypowe wdrożenia, pozwalają tworzyć oryginalne linie produktów.

- Elmat Group to dynamicznie rozwijający się w Polsce producent w branży telekomunikacji światłowodowej, regularnie notujący roczne przyrosty sprzedaży rzędu kilkudziesięciu procent. Elmat to jedna z najnowocześniejszych fabryk kabli światłowodowych w Europie Centralnej. Lata 2011-2013 zaznaczyły się w rozwoju firmy przełomowymi wydarzeniami - otwarciem Centrum Produkcyjno-Laboratoryjnego w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS strefa s-1 i  s-2 koło Rzeszowa i uruchomieniem jednej z najnowocześniejszych w Europie produkcji kabli światłowodowych. Tak dynamiczny rozwój firmy możliwy był przede wszystkim dzięki postawieniu na wiedzę i innowacje.

Na szeroką skalę rozwinęła się współpraca Elmatu z czołowymi uczelniami w Polsce (m.in. WAT i UMCS) oraz zagranicznymi przy opracowywaniu nowych produktów i technologii,
z naciskiem na technologie fotoniczne. Konsekwencją rozwoju opartego na innowacjach jest szybki wzrost znaczenia firmy na rynkach międzynarodowych - tak unijnych jak
i Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, czego odbiciem jest m.in. otwarcie w 2012 r. oddziału w Meksyku. Firma podjęła decyzje o kolejnej inwestycji w PPNT AEROPOLIS.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24