W I lidze piłkarzy ręcznych. Remis Końskich z Piotrkowianinem

PK
Arkadiusz Bąk (z piłką) zdobył bramkę, która zadecydowała o remisie KSSPR z Piotrkowianinem. Fot. Sławomir Stachura
Jeden punkt zdobyli piłkarze ręczni KSSPR Końskie w konfrontacji z faworytem ligi, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

KSSPR Końskie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:29 (14:14)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski, M. Kornecki - M. Przybylski 4, H. Kornecki 4, Biegaj 2, Napierała 2, Baturin 1, Słonicki 1, Bodasiński 4, Kubała 2, Smołuch 5, Bąk 4.

Zaczęło się od 0:2, ale konecczanie szybko doprowadzili do remisu i bardzo długo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować wyraźniejszej przewagi. Dopiero w 52 minucie goście odskoczyli na trzy bramki (24:27) i wydawało się, że mający aspiracje awansu do Superligi piotrkowianie wywiozą z Końskich komplet punktów. Ale w końcówce zaczęli się mylić skuteczni dotąd byli zawodnicy KSSPR grający w barwach Piotrkowianina - Sebastian Iskra (7 bramek w meczu) i Przemysław Matyjasik (5). Gospodarze z tego skorzystali, najpierw dwie widowiskowe bramki zdobył Hubert Kornecki, a minutę przed końcem wyrównał Arkadiusz Bąk. Była jeszcze szansa na zwycięstwo, bo sześć sekund przed końcem KSSPR miało piłkę. Trener Rafał Przybylski wziął czas, ale nie udało się już doprowadzić do dobrej pozycji rzutowej, Kornecki rzucał prawie z połowy boiska.

- Zabrakło nam agresji w obronie i wsparcia w bramce. Ale dobrze, że chociaż "wylizaliśmy się" w końcówce z prowadzenia Piotrkowa i zdobyliśmy punkt - podsumował Rafał Przybylski.