SAN - Pajda Jarosław stoczył emocjonujący i dramatyczny mecz w Warszawie z LOS Nowy Dwór Mazowiecki

bell, Tauron Liga
Środa była kolejnym dniem w rozgrywanym w Warszawie PreZero Grand Prix PLS 2022. Z turniejem pożegnały się ekipy SAN Pajdy Jarosław, UNI Opole, BKS-u Bostik Bielsko-Biała i beniaminka TAURON Ligi Grupy Azoty Roleskiego Tarnów. Jarosławianki z rywalkami z 1 ligi stoczyły dramatyczny mecz.

W pierwszym środkowym meczu SAN-Pajda Jarosław przegrał z LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (30:32, 30:28, 13:15). Suche wyniki pokazują jak dramatyczny i emocjonujący był to mecz. W pierwszym secie SAN-Pajda miał piłkę setową 25:24. Kolejne partie obfitowały w dużą ilość walki. Dla zespołu LOS 37 punktów zdobyła Agnieszka Wołoszyn.

Skład SAN-Pajdy: Karolina Kirszenstein (17), Katarzyna Stepko, Michalina Tokarska (19), Dorota Kubiczek, Karina Jakuć (12), Monika Rogińska (7), Daria Szyjkowska, Katarzyna Saj.

W kolejnym meczu UNI Opole przegrało z Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:2 (13:25, 21:25). W tym przypadku spotkanie było jednostronne. Siatkarki a Sosnowca od początku narzuciły swój rytm gry i szybko wyszły na prowadzenie 8:2, a następnie 14:3. Wygrały zasłużenie.

We wtorek Grot Budowlani Łódź przegrał z Energą MKS Kalisz. Dziś łodzianki pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:17). W tym meczu zwycięstwo Grotu Budowlanych nie było zagrożone.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały beniaminka TAURON Ligi - Roleskiego Grupę AZOTY Tarnów 2:0 (25:23, 25:12). Tarnowianki prowadziły w pierwszym secie m.in. 11:6 oraz 14:12. Później jednak do głosu doszły bydgoszczanki, które już drugą partię zdecydowanie wygrały.

Interesująco zapowiadał się ubiegłorocznych triumfatorek #VolleyWrocław i mistrza Polski Grupy Azoty Chemika Police. Rywalizacja zakończyła się po trzech setach. Pierwszego pewnie wygrały policzanki. W drugim nastąpiła zmiana ról i obrończynie trofeum dyktowały warunki i w trzecim znowu do głosu doszły siatkarki z Grupy Azoty Chemika i one wygrały 2:1 (25:13, 15:25, 15:10).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0