Sanepid zdradza szczegóły o zachorowaniach na COVID-19 na Podkarpaciu. M.in. wśród księży i w szpitalach

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
W Klinice Nefrologii i Stacji Dializ Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie – potwierdzono 7 przypadków koronawirusa. Wśród księży z Diecezji Rzeszowskiej - 6. Aż 12 wyników dodatnich jest w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu. W Nadleśnictwie Bircza - 14, a kwarantanną zostało objętych aż 428 osób z bezpośredniego kontaktu z chorymi i zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym!

Oto szczegóły zebrane z powiatowych stacji, jakie otrzymaliśmy od Doroty Gibały, rzecznika podkarpackiego sanepidu.

Koronawirus w szpitalu na Szopena

Ognisko COVID-19 w Klinice Nefrologii i Stacji Dializ Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie – potwierdzono 7 przypadków w tym: 3 osoby z personelu, 3 pacjentów oraz osoba z kontaktu. Pacjenci i osoba z kontaktu są hospitalizowani, pozostałe osoby przebywają w izolacji.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 44 osoby z personelu szpitala (stacja Dializ i Klinika Nefrologii) oraz 6 osób z firmy transportującej pacjentów dializowanych oraz 8 osób z firmy sprzątającej przebywa w kwarantannie - aby utrzymać „płynność” Stacji Dializ. Praca w stacji odbywa się w odpowiednich środkach ochrony osobistej. Wdrożono zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Zakażeni księża

Ognisko COVID-19 wśród księży z Diecezji Rzeszowskiej - potwierdzono 6 przypadków, w tym: 3 osoby duchowne - hospitalizowane, ale bez objawów chorobowych, 3 osoby w izolacji domowej.

Nowe przypadki w Stalowej Woli

Z informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli wynika, że potwierdzono 6 wyników dodatnich. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego kwarantanną objęto 48 osób z kontaktu. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Wirus w jarosławskim szpitalu

Potwierdzono 12 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu, w tym u 9 pacjentów i 3 osób z personelu medycznego. Zamknięto oddział chorób wewnętrznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Do odwołania wstrzymane zostały także przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – ustalane są osoby z kontaktu. Na dzień 12 czerwca kwarantanną objęto 186 osób.

Ognisko w Nadleśnictwie Bircza

W ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 14 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 5 osób z kontaktu domowego. Do 13 czerwca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym. Badania u osób w kwarantannie prowadzone są na bieżąco. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 29 488 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 21 504
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 7984

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2231 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 31 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 27 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 438 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 342 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 38 zgonów.


Zobacz też: Epidemia koronawirusa a odwołanie wesela. Porady adwokat Elizy Kuny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie