Sanocka inauguracja na piątkę. Ekoball Stal rozgromił Głogovię [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech, Tomasz Sowa
Głogovia do przerwy przegrywała tylko 0:1. Po zmianie stron sanoczanie byli już bardzo niegościnny. Tomasz Sowa
Na inaugurację rozgrywek w podkarpackiej 4. lidze Ekoball Stal Sanok rozgromił na swoim boisku Głogovię 5:0. Zwycięstwo sanoczan obejrzał między innymi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN-u.

Wynik w pełni oddaje przebieg wydarzeń na murawie. Gospodarze natychmiast przejęli inicjatywę, zepchnęli przeciwnika do głębokiej defensywy i nie popuścili do ostatnich sekund. Taktyka przyjezdnych opierająca się w zasadzie na rozpaczliwej obronie przynosiła efekty jedynie do 19. minuty. Wtedy to Jakub Ząbkiewicz ładnym strzałem przelobował bramkarza i w zasadzie przesądził o losach spotkania.

Goście trzymali się co prawda jeszcze do przerwy, jednak po zmianie stron z minuty na minutę opadali z sił, co uniemożliwiało im nawiązanie równorzędnej walki oraz powstrzymanie sanoczan przed własną bramką. Konsekwencją tego były kolejno

zdobywane przez Stal gole. Od 52. minuty miejscowi średnio co kilkanaście minut punktowali rywala, dokumentując przewagę w polu. Prezentowali się przy tym nieźle w każdym elemencie futbolowego rzemiosła. Potrafili wykorzystać stały fragment gry, odnaleźć się w polu karnym i celnie uderzyć głową, rozegrać szybką akcję finalizowaną sytuacją sam na sam z bramkarzem, groźnie strzelić z dystansu. Słowem gospodarze z przytupem wrócili do 4 ligi, szybko zaznaczyli w niej swoją obecność i pewnie pokazali rywalom, że będą się ze Stalą musieli liczyć.

Ekoball Stal Sanok - Głogovia Głogów Młp. 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ząbkiewicz 19, 2:0 Kuzio 52, 3:0 Borek 67, 4:0 Hydzik 76, 5:0 Romerowicz 86.

Stal: Krzanowski - Wójcik (80 Pawiak), Śmietana (84 Florek), Gąsior, Kaczmarski - Tabisz (71 Hydzik), Jaklik ż, Ząbkiewicz, Adamiak (60 Romerowicz), Sieradzki - Kuzio (60 Borek). Trener Robert Ząbkiewicz.

Głogovia: Albrycht – Świst, Kmuk, Bednarz, Krawczyk – Frankiewicz, Dec, Opoń, Góra, Stanowski – Kawa. Trener Tomasz Orłowski.

Sędziował Wolan 7 (Tarnobrzeg). Widzów 600.