Sanoczanie rozgromili Polonię Bytom

mił
Tomasz Sowa
Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali w Bytomiu Polonię 7-3. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył niezawodny Martin Vozdecky.

Ciarko PBS przeciwko Polonii w tym sezonie już dwukrotnie wygrywało. Nie inaczej było i tym razem, a gospodarze tylko przez kilka minut postraszyli faworyzowanych sanoczan. Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a tuż przed końcem I tercji było 2-0. Drużynie Tomasza Demkowicza przytrafił się mały przestój w kolejnej części i zrobił się remis. Na szczęście w niespełna minutę bramki zdobyli Krzysztof Zapała i Anthony Aquino i wszystko wróciło do normy.

Jeszcze krótsza była przerwa pomiędzy trafieniami piątym i szóstym. Od gola Martina Vozdeckyego do bramki Samsona Mahboda minęło zaledwie 16 sekund. Polonia starała się przeciwstawić ogromną ambicją, ale momentami frustracja brała górę i od II tercji zaczęły się sypać liczne kary dla miejscowych. Sanoczanie mieli więc wiele okazji do przećwiczenia gry w przewadze i dwukrotnie je wykorzystali. Trzecia tercja to już była tylko formalność i tak na prawdę egzekucja dokonana na bytomskiej Polonii. Podobnie, jak w piątek siłą napędową Ciarko PBS-u była pierwsza formacja, której zawodnicy strzeli pięć bramek.

Polonia Bytom - Ciarko PBS Bank Sanok 3-7 (0-2, 2-2, 1-3)

0-1 Vozdecky (2, asysta Sinagl i Zapała),
0-2 Vozdecky (19, Sinagl i Zapała),
1-2 Valecko (25, Fabry i Akins),
2-2 Salamon (27, Wardecki i Łucznikow),
2-3 Zapała (31 4 na 4, Vozdecky),
2-4 Aquino (31 w przewadze, Kostecki i Strzyżowski),
2-5 Vozdecky (44),