San-Pajda Jarosław pokonał na wyjeździe Karpaty Krosno. "Biszkopty" idą w górę

sec, luci
San-Pajda Jarosław
San-Pajda Jarosław wygrał w derbach Podkarpacia z Karpatami Krosno 3:0 w meczu 19. kolejki 1 ligi siatkarek. Po tym zwycięstwie popularne "Biszkopty" wskoczyły na 4. miejsce w tabeli.

Krośnianki z seta na set grały coraz lepiej, ale nie osiągnęły poziomu wystarczającego na pokonanie drużyny z Jarosławia. Miejscowe imponowały ambicją, dzięki której odrabiały nawet wielopunktowe straty. Tak było w pierwszym secie, kiedy to z 5:16 wyciągnęły na 13:16. W trzeciej odsłonie natomiast Karpaty przegrywały już 11:16, lecz zdołały wyrównać, a później prowadzić 23:22. Koniec końców umiejętności jarosławianek brały górę. Element, w którym przyjezdne dominowały to blok, nieźle też poczynały sobie na zagrywce, czego nie można powiedzieć o „Karpatkach”.

Więcej o siatkówce

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass – San-Pajda Jarosław 0:3

Sety: 18:25, 20:25, 25:27

Karpaty: Pietruszka, Laskowska, Pelczarska, Kozyra, Jakóbiak, Filipek, Szmigielska (libero) oraz Wisz, Szczygielska, Witkoś. Trener Dominik Stanisławczyk.

San-Pajda: Chmielewska, Saj, Jagodzińska, Stroiwąs, Dudek, Łyszkiewicz, Brzezińska (libero) oraz Dutkiewicz (libero), Bartkowska, Stepko, Hnatyszyn, Bryda. Trener Piotr Pajda.

Widzów 400.

POZOSTAŁE WYNIKI
Stal Mielec - SMS Szczyrk 3:1 (17:25, 25:18, 25:22, 25:13)
AZS Politechnika Śl. Gliwice – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:14, 25:17, 25:20),
7R Solna Wieliczka – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3 (21:25, 21:25, 18:25),
Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:17),
Budowlani Toruń – Galeria Jurajska Częstochowianka 0:3 (walkower).