SBU dla Nowin o powodach zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla

Norbert ZiętalZaktualizowano 
Prezydent Przemyśla Robert Choma ma pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę.
Prezydent Przemyśla Robert Choma ma pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę. Norbert Ziętal
W pisemnej odpowiedzi dla Nowin Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wyjaśnia powody wydania zakazu wjazdu na Ukrainę dla Roberta Chomy, prezydenta Przemyśla.

- Pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy została wydany 12 grudnia 2016 r. - w pisemnej odpowiedzi dla Nowin podaje Ołena Hitlańska, rzecznik SBU. To właśnie ta służba wydała zakaz wjazdu. Dlaczego?

- Zakaz został wydany w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa oraz niedopuszczenia do wyrządzenia szkody jego narodowym interesom. Decyzję o zakazie wjazdu na Ukrainę danej osobie podejmuje się w przypadku, jeżeli występują wystarczające informacje, uzyskane w określonym ustawą trybie, o faktach dokonania przez nią społecznie niebezpiecznych działań, niezależnie od terytorium, na którym je dokonano, a które są sprzeczne z interesami zapewnienia bezpieczeństwa Ukrainy - dodaje Hitlańska.

Nie precyzuje jednak o jakie konkretnie zastrzeżenia chodzi. Zakaz został wydany dwa dni po przejściu ulicami Przemyśla patriotycznego Marszu Pamięci Orląt Przemyskich. Upamiętnia on udział przemyskiej młodzieży w walkach z Ukraińcami w 1918 r. Prezydent Przemyśla objął nad patronat nad marszem, a także wziął w nim udział.

Prezydent Przemyśla nie jest pierwszym przemyślaninem, który ze względów politycznych otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę. W 2001 r. taka sankcja dotknęła Stanisława Żółkiewicza, pierwszego po 1989 r. wicewojewodę przemyskiego oraz prezesa Stowarzyszenia Obrony Pamięci Orląt Przemyskich.

Trwa zbiórka podpisów pod listem do premier Beaty Szydło w sprawie zakazu wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla. Jaki pierwsi, pod listem podpisali się samorządowcy z powiatu przemyskiego. Dołączyli przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji społecznych. Sygnatariusze listu wyrażają swoje oburzenie i dezaprobatę wobec wydania dla prezydenta Przemyśla zakazu wjazdu na Ukrainę. Zwracają się o podjęcie zdecydowanych i stanowczych kroków wobec władz i służb Ukrainy odpowiedzialnych za wydanie tej decyzji i zażądanie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

- Apelujemy także o skierowanie szczególnej uwagi służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa na nasz region, gdyż wydarzenia, jakie mają miejsce od kilku miesięcy, budzą nasz w pełni uzasadniony niepokój - piszą samorządowcy.

Pod listem podpisują się mieszkańcy. Kopia pisma do premier jest dostępna na stronie „Patriotyczny Przemyśl” na Facebooku. Można je stamtąd skopiować na komputer, wydrukować i podpisać.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 56

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 23.01.2017 o 16:50, antyupa napisał:

 To powyższe skomlenie jest niczym innym jak realizacją  UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) - podjętej  22.VI.1990.Oto jej fragment: "....... Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. .... To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ." Powyższy tekst po przetłumaczeniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej   A na koniec : antybanderyzm, potępianie neonazizmu ukraińskiego i zbrodniczego nacjonalizmu ukraińskiego nie jest antyukraińskie gdyż nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy zdecydowana większość Ukraińców ponoć odcina się od banderyzmu....wiec dotyczy to tylko marginesu ukraińskiego społeczeństwa i to marginesu zbrodniczego,faszystowskiego. 

100% prawdy

G
Gibbons

Polaczki i Ukrainiaczki pokłócą się o cokolwiek, ale nic nie stworzą.

M
Mykoła Łebed
W dniu 25.01.2017 o 18:11, Gość napisał:

Co jest ten człen? Oszczany? To jakieś banderowskie namaszczenie? Szczają sobie do mordy? :D

To nie wiesz?

Czlen, to człon.

Taki, który, do szczania.

Takimi czlenami właśnie są neobanderowcy, podobnie jak ich protoplaści z OUN-UPA a także z SB.

G
Gość
W dniu 25.01.2017 o 18:02, Mykoła Łebed napisał:

Brawo SBU!Tak trzymać!Czlen służby bezpeky je oszczadnyj 

Co jest ten człen? Oszczany? To jakieś banderowskie namaszczenie? Szczają sobie do mordy? :D

G
Gość
W dniu 25.01.2017 o 18:02, Mykoła Łebed napisał:

Brawo SBU!Tak trzymać!Czlen służby bezpeky je bezposzczadnyj i nemiłosernyj dla swych worohiw. A szczeholne Lachiw.Zwłaszcza takich, którzy ośmielają się powiedzieć coś złego o Banderze, albo o herojach z OUN-UPA. Lub ośmielają się twierdzić,że Zakerzoński Kraj to nie Ukraina.

Yebać upa bandere i sqrwiałe sbu a od Polskich ziem wara wam banderowskie ścierwa!!!!!

M
Mykoła Łebed

Brawo SBU!
Tak trzymać!
Czlen służby bezpeky je bezposzczadnyj i nemiłosernyj dla swych worohiw. A szczeholne Lachiw.
Zwłaszcza takich, którzy ośmielają się powiedzieć coś złego o Banderze, albo o herojach z OUN-UPA. Lub ośmielają się twierdzić,że Zakerzoński Kraj to nie Ukraina.

 

G
Gość
W dniu 25.01.2017 o 11:17, elokwentny napisał:

Nie ma po co tam jeżdzić a w odwecie cos wymyśleć np:zaplanowany w budżecie remont sali gimnastycznej w szkole ukraińskiej,unieważnić a kase przeznaczyć na szpital albo premie dla urzędników już tam mozna gdzies rodzielić nie ważne gdzie i po sprawie po co tyle nerwów i wyzwisk na forach sa czyny które bardziej dadzą się odczuć bez obrażań i jak to twierdzą służby ukraińskie ,,wrogiej działalności"co jest absurdem i śmieszy mnie :D

Mam nadzieję że wkrótce w sposób dyplomatyczny władze Przemyśla "dokręcą śrubę" tej antypolskiej społeczności a już na pewno że nie będą aż tak życzliwe dla nich jak do tej pory.

e
elokwentny

Nie ma po co tam jeżdzić a w odwecie cos wymyśleć np:zaplanowany w budżecie remont sali gimnastycznej w szkole ukraińskiej,unieważnić a kase przeznaczyć na szpital albo premie dla urzędników już tam mozna gdzies rodzielić nie ważne gdzie i po sprawie po co tyle nerwów i wyzwisk na forach sa czyny które bardziej dadzą się odczuć bez obrażań i jak to twierdzą służby ukraińskie ,,wrogiej działalności"co jest absurdem i śmieszy mnie :D

H
Horst

Rzecz bez precedensu!!!.Służba Bezpeky ma czelnośc zabronić wjazdu Polskiemu Urzednikowi przedstawicielowi lini rządu RP który tak wybitnie pomaga Ukrainie?Widać że za Sanem nie ma żadnej demokracji która prubója Nam wmówić media i krzykacze.Rządza banderowcy i bezwzględnie stosuja drakonskie limity wobec Polaków.To sa pierwsze ZWIASTUNY rozpanoszonej czerwono-czarnej żądzy narzucania swoich praw!!!.

G
Gość
W dniu 24.01.2017 o 16:48, ciekawski napisał:

Ciekawe kto podkręca tych rozszczekanych zadymiarzy żeby tak obrażali ludzi..

Albo FSB albo SBU .

c
ciekawski

Ciekawe kto podkręca tych rozszczekanych zadymiarzy żeby tak obrażali ludzi..

c
człowiek charakterny

Zwracam się do tych ,,prawdziwych Polaków" bezrobotnych obywateli netto co do kasy budżetu Polski nic nie wnoszą i nie wnieśli a ciągle tylko biorą,posłuchajcie patrioci w opierdzianych dresikach,nie obrażajcie ludzi i nie wyzywajcie ich bo nie każdy Ukrainiec jest banderowcem lub jego zwolennikiem w wiekszości są to zwykli porządni ludzie którzy nie mają nic wspólnego z upa czy nacjonalizmem,a wasze parszywe wpisy niszczą tylko relacje między ludzmi,dla jasności jestem Polakiem potępiam zbrodnie banderowskie ale nie wszystkich ludzi którzy chcą żyć pracować i nawiasem mówiąc więcej dają naszemu krajowi niż ta patologia co tylko pisać i obrażać potrafi anonimowo w sieci!

N
Nemo

Myślę, że w 2017 roku liczba wydanych dla Ukraińców zezwoleń na pracę przekroczy 1,5 miliona. Poza tym coraz więcej osób uzyskuje Kartę Polaka, pobyt czasowy, pobyt stały, a nawet polskie obywatelstwo. Tam więc na koniec 2017 roku w Polsce moze przebywać nawet ponad 2 mln Ukraińców.

p
pol

Polacy żądają w Polsce więcej ukrainców , za mało nam zaniżają zarobki za mało się panoszą . Za mało jest studentów . Za mało złodziejstwa i wypadków na drogach .

Na szczeście rząd rozumie te pragnienia Polaków i oficjalnie chce sięgnąć ich 5 milionów w najbliższych latach pozbawiając Polskę charakteruu jednoetnicznego i tworzac potężna  kolumnę tzw. zielone ludziki wychowane w kulcie morderców.

 otwarcie wprowadzane są rasistowskie ustawy dyskryminujące Polaków ze wzgledu na narodowość w Polsce. Od 1 stycznia studenci zagraniczni [czyli ukraincy} będą dostawać trzykrotnie większą dotację na studenta niż studenci polscy . Drugą ustawą rasistowską jest finansowanie mieszkań posaidaczom tzw. karty Polaka [ czyli też ukraincom , bo wszyscy mieli przodków obywateli polskich} państwo polskie ma pokrywać koszty wynajmu mieszkan dla tych ludzi. Polaków obywateli polskich to nie obowiązuje.

 Żeby nie być prześladowani we własnym kraju ze względu na polską narodowośc to mamy być ukraincami?

 

dobra zmiana

 
G
Gość
W dniu 23.01.2017 o 17:46, Gość napisał:

Zgadzam się osunąć te wpisy ja po afrykańsku czy jakoś tam nie umiem czytać

to się lepiej ucz .

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3