Spis treści
Trasy nordic walking w woj. podkarpackim
Jakie trasy nordic walking w woj. podkarpackim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.
Traseo to aplikacja, w której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 malownicze szlaki nordic walking w woj. podkarpackim. Wybierz najlepszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Spacer na Górę Parkową w Krynicy
- Początek trasy: Jedlicze
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 5,72 km
- Czas trwania marszu: 1 godz. i 58 min.
- Przewyższenia: 167 m
- Suma podejść: 282 m
- Suma zejść: 274 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Witek1964
Spacer po alejkach Góry Parkowej zakończony wizytą w pijalni wód.
Nawiguj
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Bieg Nad Tanwią 2016
- Początek trasy: Narol
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 9,99 km
- Czas trwania marszu: 3 godz. i 20 min.
- Przewyższenia: 15 m
- Suma podejść: 54 m
- Suma zejść: 55 m
Trasę dla amatorów nordic walking poleca Stokrotka21
Trasa o długości 10 km została wytyczona w celu przeprowadzenia "Biegu nad Tanwią 2016", który odbędzie się w Suścu w dniu 1 maja 2016 r. o godz. 13:00.
Start biegu zaczyna się na stadionie „LKS Szumy” w Suścu. Trasa biegnie ul. Długą, następnie Leśną – 1,5 km, następnie przechodzi przez ul. Tomaszowską i skręca do lasu – 2,0 km. Prowadzi zieloną ścieżką spacerową. Za przysiółkiem Rybnica Leśna, na 4,3 kilometrze nie schodzi z zielonym szlakiem na łąkę, tylko odbija w prawą odnogę rozwidlenia i wiedzie na zachód. Po 300 m pokazują się czerwone oznaczenia ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej, z którymi trasa dochodzi do polany z oznaczeniami żółtego Szlaku Południowego – 5,2 km. Tam biegnie krótko szlakiem żółtym na północ, by po paruset metrach odbić na zachód w utarty leśny trakt. Po kolejnych paruset metrach , zbiegając ze wzniesienia na rozwidleniu trasa skręca w prawo i doprowadza do rowu, oddzielającego lasy państwowe od prywatnych – 5,7 km. Tutaj zakręca w prawo na wschód i biegnie wzdłuż w/w rowu. W momencie ponownego pojawienia się żółtych znaków Szlaku Południowego trasa przechodzi na północny brzeg rowu (6,3 km) i biegnie na wschód, zostawiając za sobą żółte znaki prowadzące do pomnika przyrody nieożywionej „Wodospadu na rz. Jeleń”. Na szerokim rozjeździe trasa skręca w prawą odnogę skrzyżowania – 6,7 km. Po 300 m na kolejnym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo. Stąd po 1 kilometrze trasa doprowadza do dużego skrzyżowania i po piaszczystej drodze wiedzie na polanę obok zalewu, k. Ośrodka Wczasowego Roztoczanka – 8,0 km. Tutaj droga skręca w lewo prowadzi przez mostek na rz. Jeleń. Po podbiegnięciu na wzniesienie trasa jeszcze paręset metrów wiedzie prosto, by ponownie odbić w lewo do lasu, oddalając się od zabudowań – 8,5 km. Droga dobiega do skrzyżowania dróg obok brodu na rz. Jeleń (9 km), na którym skręca w tył na prawo i prowadzi na północ w kierunku zabudowań szkoły w Suścu. Ze skrzyżowania z ulicą Tomaszowską trasa prowadzi na wprost ul. Spółdzielczą i przed stacją CPN skręca na płytę stadionu gdzie znajduje się meta -10 km.
Informacje praktyczne dla biegaczy:
Cała trasa oznakowana taśmami biało-czerwonymi pozawiązywanymi na drzewach i gałązkach. Wszystkie taśmy znajdują się po prawej stronie trasy. Co 1 km będzie pionowy znak z napisem 1 km, 2km itd.
Na skrzyżowaniach i innych trudnych miejscach będzie stał strażak pokazując kierunek biegu. Na 5,2 kilometrze będą ustawione stoły z wodą. Zawodnicy sami będą mogli w biegu pobierać kubeczki napełnione wodą.
Poza dniem 1 maja gdy odbywa się bieg, trasa nadaje się do celów rekreacyjnych. Większość bo ok. 85% trasy znajduje się w lesie. Jest doskonałym traktem z Suśca na Szumy. Nadaje się też dla rowerów, marszów Nordic Walking a zimą do narciarstwa biegowego. Zachęcamy do przyjazdu i skorzystania z tej ciekawej trasy.
To może Ci się przydać do nordic walking
🌲🌤️ Trasa nordic walking: II Leśny Bieg Do Źródeł - Nowiny Horynieckie 16km (16,7km)
- Początek trasy: Narol
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 16,73 km
- Czas trwania marszu: 1 godz. i 37 min.
- Przewyższenia: 82 m
- Suma podejść: 261 m
- Suma zejść: 258 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Kwlochaty
Dystans: ok. 16,7km
Czas trwania: ok 1:30 do 2:30 na spokojnie
Nawierzchnia utwardzona.
Malownicza przyjemna trasa, kilka podbiegów i zbiegów.
Przy rozpoczęciu trasy duży parking oraz możliwość napełnienia bukłaka czy butelki w miejscowym źródełku.
Woda pyszna, chłodzona polecam.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Czy warto uprawiać nordic walking?
Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przy zachowaniu prawidłowej techniki, będzie przynosić wiele korzyści. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Beskid Niski, Bieszczady czy Roztocze? Przemierzamy woj. podkarpackie
Beskid Niski, Bieszczady, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze… w Podkarpackiem do odkrycia jest tak wiele, że trasy spacerowe można by przemierzać bez końca i wciąż mijać zupełnie nowe miejsca. Jeśli niestraszne wam spacery po górach, gorąco polecamy Bukowe Berdo, słynące ze swej niezwykłej urody. Ogrom atrakcji oferuje również przepiękny Rzeszów, jedno z najbardziej nietuzinkowych miast Polski. Turystom zżytym z miejskim klimatem spodoba się również urokliwy Sanok – miejsce urodzenia artysty Zdzisława Beksińskiego, obfitujące w zabytki i ciekawe muzea.
Koniecznie sprawdź Bukowe Berdo.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?