SPRAWDŹ
  POPULARNE

  Popularne w marcu

  Rozwiń
  SPRAWDŹ
  Zwiń

  Popularne w marcu

  • Psie piękności na wystawie w Jarosławiu [FOTO, WIDEO]
  • Wiosenne trendy "Styl, moda i uroda". Akcja w galerii w Przemyślu [FOTO]
  • 10 najpopularniejszych rzeszowskich osiedli. Tu przybywa mieszkańców

  Seria kradzieży w powiecie jasielskim. Włamywacze...

  Seria kradzieży w powiecie jasielskim. Włamywacze nieuchwytni

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Nowiny

  Seria kradzieży w powiecie jasielskim. Włamywacze nieuchwytni

  ©Tomasz Jefimow

  Do serii włamań i kradzieży doszło w ciągu ostatnich tygodni w powiecie jasielskim. Policjanci wciąż nie trafili na ślad sprawców. Apelują do mieszkańców o czujność i pomoc.
  Seria kradzieży w powiecie jasielskim. Włamywacze nieuchwytni

  ©Tomasz Jefimow

  Złodzieje upodobali sobie przede wszystkim Kołaczyce i okoliczne wsie. Tylko w ciągu jednego miesiąca - kwietnia - doszło nam do siedmiu włamań i kradzieży.

  Jasielscy policjanci nie ujawniają szczegółów, ale przyznają, że najintensywniej rabusie działali w Nawsiu Kołaczyckim. Tam pojawili się kilkakrotnie, w jednym z gospodarstw nawet dwukrotnie. Ale nie oszczędzili też mieszkańców innych miejscowości gminy.

  Złodzieje nie byli szczególnie wybredni. Zabierali to co wpadało im w ręce. Nawet przedmioty mało wartościowe.

  Z reguły nie wchodzili do domów, ale szukali łupów w obejściu.

  - Wybierali budynki gospodarcze, garaże, altanki - mówi starszy aspirant Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. - Kradli rzeczy, które mieszkańcy przechowywali w tych pomieszczeniach. Głównie był to sprzęt ogrodniczy i drobne urządzenia elektryczne.

  W jednym z gospodarstw nie pogardzili nasionami i środkami ochrony roślin. W innym natknęli się na butelkę alkoholu i też ją zabrali.

  Bezkarnie grasujący po okolicy złodzieje postawili w stan gotowości mieszkańców. Każdy boi się, że następnym razem to jego dom może stać się obiektem zainteresowania amatorów cudzej własności działających pod osłoną nocy. Ci przychodzą zazwyczaj gdy gospodarze już śpią i gasną uliczne światła.

  Pojawiły się przypuszczenia, że sprawcy mogą do obserwacji posesji wykorzystywać drona.

  - Takie sygnały do nas trafiają, ale nie mogę tego potwierdzić - mówi Wojtunik.

  Jedno jest pewne.

  - Sprawcy nie działają bez przygotowania - przyznaje rzecznik. - Obserwują domy i ich mieszkańców. Wiedzą o której godzinie wychodzą do pracy i o której wracają, o której kładą się spać.

  Policja zapewnia, że intensywnie pracuje nad wykryciem sprawców kradzieży. Sprawdzane są wszelkie tropy. - Prosimy o przekazywanie nawet z pozoru błahych informacji, bo nawet takie mogą okazać się przydatne - mówi Wojtunik. I apeluje do mieszkańców o czujność, zwracanie uwagi na obcych, lepsze zabezpieczenie dobytku.

  W miniony weekend doszło także do kradzieży we Wrocance (gm. Tarnowiec). Włamano się do dwóch koparek. Zginęło radio, lampa błyskowa i 30 litrów paliwa. - W tej chwili nie łączymy tej sprawy z włamaniami w gminie Kołaczyce - mówi Wojtunik.

  Jasielska policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. Wszelkie sygnały można zgłaszać telefonicznie (13 44 383 99) lub mailowo: jaslo@rz.policja.gov.pl  Zobacz też: Złodzieje wysadzili bankomat w Słońsku

  źródło: gazetalubuska.pl

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo