Siarka nie dała rady Lechii Gdańsk

Grzegorz Lipiec
Jan Kowalski (w zielonym stroju), pomocnik Siarki Tarnobrzeg należał do wyróżniających się zawodników w sobotnim meczu "Siarkowców" z Lechią Gdańsk. Grzegorz Lipiec
Nie udało się podopiecznym Tomasza Tułacza awansować do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Po wyrównanym spotkaniu Siarka Tarnobrzeg przegrała z ekstraklasową Lechią Gdańsk 0-2.

To było prawdziwe piłkarskie święto w Tarnobrzegu. Trybuna południowa wypełniona do ostatniego miejsca (2676 widzów), na trybunie północnej 500 szalikowców Lechii Gdańsk.

Doping od pierwszej do ostatniej minuty, momentami wszyscy fani Siarki z zadaszonej trybuny gorąco wspierali "Siarkowców". W rywalizacji sportowej lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli 200.

Bramki padły w drugiej połowie meczu. W 49. minucie Jarosław Bieniuk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał Artura Melona, a wynik spotkania ustalił w 61. minucie Piotr Wiśniewski, który pewnie wykonał rzut karny. Wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Makowski i Siarka kończyła spotkanie w dziesiątkę.

Piłkarze Siarki mieli swoje szanse na strzelenie bramek. W 9 minucie groźnie uderzał Marcin Truszkowski, w 24 minucie Jarosław Piątkowski trafił w poprzeczkę, a w 50 minucie w słupek trafił Tomasz Ciećko.