Siarka - Orzeł 1:2

Piotr Karnas
Michał Gielarek miał pecha, bo po jednym z jego uderzeń głową piłka ostemplowała poprzeczkę. PIOTR KARNAS
Siarka w meczach na swoim boisku wygląda zupełnie bezradnie. Zespół trenera Stanisława Gielarka przegrał trzeci raz z rzędu na swoim terenie i dawno już pogrzebał szanse na pierwsze miejsce.

SIARKA TARNOBRZEG - ORZEŁ PRZEWORSK 1-2 (0-0)

0-1 Skupień (59), 1-1 Stąporski (63), 1-2 Wojtas (75).
SIARKA: Maj 4 - Łuczakowski 4, Guściora 3 (68. Bobak), Kozłowski 3, Pietrucha 5 - Kabata 4, Hynowski 5, Gielarek 5 (78. Krzemiński), Szymański 5 (46. Leptacz 5) - Pacuła 2, Stąporski 6.

ORZEŁ: Kiszka 5 - Groch 5, Łuczyk 5, Tworzydło 5, Lasek 5 - Sierżęga 6, Kocur 5 (90+2. Kocur), Skupień 6 (62. Podiasek), Boratyn 5 (85. Majcher) - Baran 4, Wojtas 6 (90. Jarosz).

SĘDZIOWALI: Paweł Małodziński - 5 oraz Grzegorz Wąchadło i Paweł Mokrzycki (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Kozłowski, Gielarek, Hynowski, Maj - Jarosz. WIDZÓW 400.

Z OBU STRON

Z OBU STRON

Tomasz Wojtas (Orzeł)
Nie ukrywam, że przyjechaliśmy po 3 punkty i udało się. Zrealizowaliśmy założenia trenera i cieszmy się z wygranej, choć było bardzo ciężko. Walka była tak ostra, że ja zaraz jadę do szpitala z mocno spuchniętym stawem skokowym. Moja bramka na 2-1 to chyba jak na razie strzał życia, a zwycięstwo dedykujemy Arkowi Kiszce, który dziś ma urodziny.

Michał Gielarek (Siarka)
Założeniem było dziś nie przegrać, nie udało się i jesteśmy zdruzgotani. Wisi nad nami jakiś straszny pech, bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć. Nie gramy gorzej niż przeciwnicy, stwarzamy okazje i nic. Goście natomiast tworzą jedną czy dwie sytuacje w całym meczu i wywożą trzy punkty. Jesteśmy strasznie skołowani.

Teraz są już obawy, że może zabraknąć punktów na "załapanie" się do III ligi.
Pierwsza połowa nie zapisała się w pamięci niczym szczególnym. W zasadzie Orzeł był nieco lepszy i miał kilka rzutów wolnych. Po jednym z nich Mirosław Maj musiał się mocno wyciągnąć, że wybić piłkę szybującą w okienko.

Zdecydowanie ciekawiej zrobiło się po przerwie. W 51 minucie Michał Gielarek uderzył głową po dośrodkowaniu z rogu, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Osiem minut później Marek Skupień strzelił ładnie z 16 metrów i Orzeł prowadził. To zmobilizowało gospodarzy i już po kilku minutach Przemysław Stąporski poszedł w tempo za prostopadłą piłką i uderzając w długi róg pokonał golkipera z Przeworska.

Rozstrzygnięcie przyniosła 75. minuta, kiedy Tomasz Wojtas wszedł w obronę miejscowych jak w masło, ustawił się z piłką na środku bramki i przymierzył z 19 metrów. Mocny strzał wszedł koło słupka i Maj nic nie mógł zrobić.

W ostatniej minucie meczu nie popisał się sędzia, bo zdenerwowany Maj chcąc po gwizdku arbitra rozpocząć grę, starał się odebrać piłkę zawodnikowi Orła. Zirytowany bramkarz gospodarzy, mocno pchnął napastnika gości, a ten ostatni wylądował nosem w trawie. Efektem była tylko żółta kartka dla Maja (Jarosz też dostał żółtą za opóźnianie gry).