Siarka przegrała z Resovią i żegna się z II ligą

pmarkocki
Siarka Tarnobrzeg drugoligowy sezon zakończyła na dnie tabeli.
Siarka Tarnobrzeg drugoligowy sezon zakończyła na dnie tabeli. Grzegorz Lipiec
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przed wczorajszym mecze z Resovią mieli jeszcze cień szansy na utrzymanie w II lidze. Niestety przegrali 1-2 i kolejny sezon zaczną szczebel niżej.

Pożegnanie Siarki z II ligą oglądało ponad tysiąc kibiców, którzy żegnali drużynę gwizdami. Piłkarze zagrali słabo i zakończyli sezon porażką.

Rzeszowianie wyszli na prowadzenie w 20. minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym i kontrowersyjnym trafieniu Mirosława Barana (piłkarz złapał piłkę na linii, ale sędzia, po konsultacji z liniowym, ostatecznie uznał gola).

Tarnobrzeżanie przez dłuższy czas próbowali wyrównać, ale nie mieli kompletnie pomysłu na grę. Najbliżej był Bartłomiej Michalski, który w 80. min trafił w słupek.

W końcówce Resovia podwyższyła na 2-0 po golu Tomasza Ciećko. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry (Michalski).

Na domiar złego rywali Siarki w walce o utrzymanie (Concordia Elbląg i Świt Nowy Dwór Mazowiecki) wygrali swoje spotkania, co oznacza, że tarnobrzeski zespół zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli.

SIARKA TARNOBRZEG - RESOVIA 1-2 (0-1)

0-1 Baran (20), 0-2 Ciećko (90), 1-2 Michalski (90+4)

Siarka: Ćwiczak - Korona, Beszczyński, Grunt, Sulkowski - Piątkowski (46. Zawłocki), Kuranty, Stępień (76. Michalski) - Kowalski (57. Wolan), Zalewski (59. Madeja) - Truszkowski

Resovia: Goszka - Nikanovych, Baran, Ciećko, Miazga (55. Frankiewicz) - Domoń, Kwiek (70. Makowski), Świechowski (77. Kaliniec), Tunkiewicz - Słaby, Buczek (60. Hajduk)

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Kuranty, Wolan, Zawłocki - Świechowski, Słaby, Kaliniec. Widzów: 1000.