Siarka przegrała z Wartą Poznań

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg z w meczu z Wartą Poznań na zawiedli całej linii.
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg z w meczu z Wartą Poznań na zawiedli całej linii. Grzegorz Lipiec
Nerwowa gra, marnowane sytuacje i zasłużona porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg. W sobotnim meczu drugiej ligi piłkarskiej Siarka Tarnobrzeg przegrała z Wartą Poznań 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 Tomasz Dejewski 35.

Siarka: Dybowski 5 – Grzesik 5, Waleńcik 5, Sylwestrzak 5, Dawidowicz 6 (84 Witkowski) - Stefanik 4, Płatek 3 (50 Stępień 3), Koczon 4, Czyżycki 4 (50 Żebrakowski 2) - Tomalski 3, Ropski 2 (76 Głaz).

Warta: T. Laskowski 8 – Biegański 7, Kieliba 6, Dejewski 7, Fiedosewicz 7 - Chromiński 6 (86 Ngamayama), Marciniak 8, A. Laskowski 6, Ciarkowski 5 - Cywiński 4 (70 Goźnik), Spławski 6 (82 Goździk).

Sędziował: Jacek Lis z Katowic. Widzów: 800.

Żółte kartki: Dawidowicz, Grzesik (S). Biegański, Keliba, Dejewski, Fedosewicz (W).

Zawiedli tym razem piłkarze Siarki. Mecz stał na dobrym poziomie, był ciekawy, ale indolencja strzałowa piłkarzy siarki była zatrważająca,

Już w drugiej minucie po bezsensownym faulu Marcina Stefanika goście wykonywali z narożnika pola karnego rzut wolny, ale Karol Dybowski nie miał żadnym problemów z obroną strzału oddanego w krótki róg. W siódmej minucie kolejny błąd tarnobrzeskiej defensywy o mały włos nie zakończył się startą gola. Karol Dybowski w ofiarny sposób obronił nogami strzał Laskowskiego.

W 21 minucie mocniej zabiły serca tarnobrzeskich kibiców. Po ładnej zespołowej akcji Grzegorz Pałatek przymierzył mocno w krótki róg, ale szybująca w okienko piłkę w piękny sposób obronił Tomasz Laskowski. Gospodarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia w 33 minucie, ale będący w bardzo dobrej sytuacji do zdobycia gola, ale trafił prosto w bramkarza Warty. To gapiostwo zemściło się na gospodarzach dwie minuty później, bowiem po rzucie rożnym Tomasz Dejewski ładnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Siarka mogła jednak pierwszą połowę nie 0:1 tylko 0:3! Przed zejściem na przerwę Michał Ciarkowski znalazł się w wymarzonych sytuacjach, za pierwszym razem nie trafił do pustej praktycznie bramki, za drugim wyłożoną przez kolegów piłkę posłał obok słupka. Mim jednak goście zaczęli marnować wymarzone sytuacje to ich bramkarz błyskał formą. Dopisywało mu też szczęście, jak w 41 minucie kiedy odbił piłkę, a ta po chwili trafiła w poprzeczkę.

Po pięciu minutach drugiej połowy trener Siarki Włodzimierz Gąsior dokonał dwóch zmian, a w miejsce Mateusza Czyżyckiego oraz Grzegorza Płatka weszli Michał Żebrakowski oraz długo nie widziany w Tarnobrzegu Marcin Stępień. Od tej pory Siarkowcy grali na dwóch napastników, ale szybko mogli stracić gola. Ciarkowski przegrał jednak pojedynek sam na sam z Dybowskim. Po godzinie gry mogło być 1:1. Żebrakowski zagrał w tempo do Huberta Tomalskiego, ale ten kolejny raz rozegrał słabe spotkanie i strzelił obok słupka zawodząc okrutnie.

W 69 minucie fatalnie zachował się arbiter, który przewał akcję gospodarzy w momencie kiedy padł wyrównujący gol. Zamiast tego miejscowi wykonywali rzut wolny z 17 metrów, z którego Konrad Stępień trafił w środek bramki. Kwadrans przez meczem gospodarze zmarnowali kolejną okazję do wyrównania na kiedy to Krzysztof Ropski skopiował wcześniejszą gafę po której okazji nie wykorzystał Tomalski. Podirytowani kibice Siarki salwą śmiechu skomentowali sytuację z 80 minuty kiedy to Tomalski padł z piłka prosto w obrońcę gości. Po tej akcji ze wszystkich poza gośćmi zeszło powietrze.

W następnej kolejce piłkarze Siarki rozegrają wyjazdowe spotkanie z drużyną Górniczego Klubu Sportowego Bełchatów, a mecz rozegrany zostanie w sobotę 13 maja o godzinie 17.

Materiał oryginalny: Siarka przegrała z Wartą Poznań - Echo Dnia Podkarpackie