Siarka Tarnobrzeg przegrała z Astorią Bydgoszcz i straciła podwójnie

tor
Trener Siarki Tarnobrzeg Arkadiusz Papka nie może być wciąż pewien udziału swojej druzyny w play-off Łukasz Pado
Siarka mogła zrobić solidny krok w stronę zapewnienia sobie miejsca w fazie play off 1 ligi koszykarzy. Nie zrobiła, a do tego wyszła z Astorią Bydgoszcz na minus w dwumeczu.

Enea Astoria Bydgoszcz - Siarka Tarnobrzeg 87:74

Kwarty: 25:17, 25:27, 19:14, 18:16.

Siarka: Niedźwiedzki 18 (2x3, 4 str., 2 prz., 3 bl.), Stanios 16 (4x3, 4 as.), Długosz 15 (8 zb., 5 str.), Czyżnielewski 8 (1x3, 2 str., 3 prz), Rypiński 8 (2x3, 4 as.) oraz Gazarkiewicz 7, Pabianek 2, Sewioł 0. Trener Arkadiusz Papka.

Widzów 500.

W Tarnobrzegu nasz team wygrał 77:68. Gdyby poradził sobie w Bydgoszczy, odskoczyłby od Astorii na 3 punkty. Nie udało się i wygląda, że walka o ósemkę może kosztować tarnobrzeżan sporo nerwów.

Siarka w Artego Arenie prowadzili 11:7, ale od tego czasu inicjatywę przejęła Astoria. Gospodarze mieli dwie efektowne serie. W pierwszej kwarcie zdobyli 14, a w kolejnej 11 punktów z rzędu, dzięki czemu wygrywali 36:17. Siarkowcy nie spanikowali, odzyskali skutecznosć i po 20 minutach przegrywali niewysoko (44:50). W III ćwiartce, po rzytach Staniosa i niedźwiedzkiego tablica zapaliła remis (52:52). Do przełamania gospodarzy jednak nie doszło. W ostatnich minutach kontrolowali oni bieg wydarzeń. Dla Astorii 22 punkty zdobył Paweł Śpica, 15 Dorian Szyttenholm.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polfarmex Kutno - KSK Noteć Inowrocław 76:61
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - SKK Siedlce 80:71
Jamalex Polonia 1912 Leszno - GKS Tychy
Mecz R8 Basket AZS Politechnika Kraków -Biofarm Basket Poznań w poniedzialek.
Mecze Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik, Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard w środę.
Mecz Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 26.03.

W tabeli 1 ligi prowadzi Spójnia Stargard (43 punkty) przed Jamalex-em Polonia Leszno (42) i Sokołem Łańcut (39). Siarka jest ósma (33).

W następnej kolejce (17.02): Biofarm - Sokół, Siarka - Polfarmex.