Siarka Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń! Dramatyczny, ale wygrany mecz ze Sportingiem

Damian Wiśniewski
Tenisistki Siarki spisały się tego dnia rewelacyjnie. Tutaj radość po jednej z akcji Marcin Radzimowski

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg nie miały dzisiaj spokojnego wieczora. Grając z przeciwnościami losu, chorobą kilku zawodniczek, musiała stawić czoła silnym rywalkom.

Chora jest Wiktorija Pawłowicz, z powikłaniami po grypie nie do końca może poradzić sobie Elizabeta Samara.

A to nie koniec. Z przeziębieniem grać musiała dzisiaj także Han Ying, która była w stanie rozegrać tylko jeden pojedynek. Nie poddał się jednak i urwała Li Fen dwa sety.

Następnie do stołu podeszła Gu Ruochen, która dopiero co przyleciała z Chin do Tarnobrzega i zdążyła zagrać w barwach Siarki tylko jeden mecz w polskiej ekstraklasie. Tutaj musiała mierzyć się z przeciwniczką zupełnie innego kalibru, z Danielą Dodean i nie straciła nawet jednak seta!

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg awansowała do półfinału Ligi Mistrzyń! Mistrzynie Polski w rewanżowym starciu znów pokonały Sporting Lizbona 3:1. Zobaczcie zdjęcia z meczu >>>

Liga Mistrzyń: ENEA Siarka Tarnobrzeg – Sporting Lizbona [ZDJĘCIA]

Li Qian w trzeciej potyczce pokazała klasę. Jej rywalką była Zhenqi Barthel Apolónia, a reprezentantka Polski nie dość, że nie straciła seta, to pozwoliła rywalce na zdobycie ledwie dziesięciu pojedynczych punktów w całym pojedynku.

Kiedy okazało się, że trzeba będzie rozegrać jeszcze jeden, czwarty mecz, to trener Zbigniew Nęcek w bój posłał Kingę Stefańską. Jak wyjaśnił w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport, obiecał przeziębionej Han Ying, że jeśli tylko zdoła wygrać jakiś pojedynczy set, to w razie konieczności gry czwartego meczu, da jej odpocząć.

I tak zrobił. Stefańska jednak zastąpiła swoją koleżankę bardzo dobrze. Po dramatycznym, pięciosetowym pojedynku wygrała z Danielą Dodean i przypieczętowała awans swojego zespołu do najlepszej czwórki w Europie.

Tam Siarka zmierzy się z Linz AG Froschberg.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - Sporting Clube de Portugal 3:1

Han Ying - Li Fen 2:3 (11:7, 9:11 7:11, 11:8, 3:11)
Gu Ruochen - Daniela Dodean 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)
Li Qian - Zhengi Barthel Apolonia 3:0 (11:1, 11:6, 11:3)
Kinga Stefańska - Daniela Dodean 3:2 (13:11, 7:11, 5:11, 11:8, 14:12).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg w półfinale Ligi Mistrzyń! Dramatyczny, ale wygrany mecz ze Sportingiem - Echo Dnia Podkarpackie