Siarka Tarnobrzeg wygrała w sparingu z Sokołem Sieniawa 1:0. Grzegorz Opaliński testował bocznych obrońców

mtr
Siarka wygrała w Sieniawie po golu Sebastiana Dudy (na zdjęciu w środku, z numerem 14) Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg ograła Sokoła Sieniawa 1:0 w środowym sparingu 3-ligowców. Decydujące trafienie w drugiej połowie zanotował w 70 minucie Sebastian Duda.

Mecz odbył się w Sieniawie. W zespole Sokoła wystąpiło aż siedmiu testowanych piłkarzy. W pierwszej połowie grał też Patryk Fryc, który kilka dni temu podpisał kontrakt z 3-ligowcem. Dla drużyny Szymona Szydełki to pierwsza porażka w letnich sparingach - wcześniej Sokół ograł Wisłokę Dębica 1:0.

Szkoleniowiec "Siarkowców" w starciu z Sokołem przyglądał się dwóm testowanym zawodnikom. - To boczni obrońcy. Jeden z nich na pewno zostanie, co do drugiego - mamy jeszcze treningi, w sobotę kolejny sparing - decyzji jeszcze nie podjęliśmy - mówi Grzegorz Opaliński.

- Jeżeli chodzi o organizację gry, to były momenty lepsze i gorsze. Jesteśmy w takim okresie, że próbowaliśmy różnych rozwiązań na boisku. Cały czas pracujemy, zawodnicy mają sporo obciążeń w nogach - dodaje szkoleniowiec "Siarkowców".

Dla tarnobrzeskiej drużyny był to trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej podopieczni Opalińskiego przegrali z Resovią (0:1) i Stalą Rzeszów (2:4).