Siarka Tarnobrzeg wygrała z Bronowianką. Wróciła Li Qian

Damian Wiśniewski
Li Qian po przerwie spowodowanej kontuzją wróciła do gry
Li Qian po przerwie spowodowanej kontuzją wróciła do gry Marcin Radzimowski
Formalnością zakończył się kolejny mecz KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet. Mistrzynie Polski pewnie, 3:0 wygrały w Krakowie z Bronowianką, a wydarzeniem tego spotkania był powrót do gry Li Qian.

Reprezentantka Polski chińskiego pochodzenia swój mecz rozgrywała jako druga. Jej rywalką była Chinka, Zhao Ziyi. Aktualna mistrzyni Europy nie dała większych szans swojej rywalce i wygrała 3:0 (11:8, 11:6, 11:5), rozkręcając się z seta na set coraz bardziej.

Wcześniej przy stole stanęły Kinga Stefańska i Dominika Wołowiec i w tym starciu było już dużo więcej emocji. Stefańska na wygraną potrzebowała pięciu setów ostatecznie wygrała 3:2 (8:11, 11:6, 11:8, 8:11, 11:7).

Tyle samo setów do zwycięstwa potrzebowała Agata Zakrzewska, a jej przeciwniczką była Karolina Pęk. Zawodniczka Siarki wygrała 3:2 (15:13, 9:11, 8:11, 11:8, 11:7).

Teraz już Zbigniew Nęcek i jego podopieczne czekają tylko na sobotę. Wtedy to zmierzą się w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, a ich rywalkami będą tenisistki stołowe Sportingu Lizbona.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Siarka Tarnobrzeg wygrała z Bronowianką. Wróciła Li Qian - Echo Dnia Podkarpackie