Siarka Tarnobrzeg zdecydowanie lepsza od Czuwaju Przemyśl

Piotr Szpak
Jadąc do Tarnobrzega przemyślanie przebijali się przez ulewy i gradobicia i dotarli na miejsce spóźnieni, mecz, więc rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem.
Pilkarze Siarki Tarnobrzeg (zólte stroje) wygraną z Czuwajem Przemyśl 2-0 przypieczetowali awans do III ligi.

Siarka Tarnobrzeg w III lidze!

Gole padły w pierwszych 20 minutach. Najpierw Tomasz Walat, strzelając płasko wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Krzysztofa Smotryckiego na Przemysławie Stąporskim, a następnie Stąporski celną główką umieścił piłkę w bramce przyjezdnych.

Wydawało się, że gości czeka w Tarnobrzegu po-grom, ale nic z tych rzeczy. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz i obrońcy Czuwaju, a goście zaczęli grać odważnie i kilka razy poważnie zagrozili bramce miejscowych.

Raz nawet nale-żał im się rzut karny, ale przeciętnie prowadzący mecz arbiter z Dębicy nie zareagował. Przemyślanie zasłużyli w tym meczu, na co najmniej jedną bramkę, ale w bramce Siarki bardzo pewnie bronił Paweł Kozieł.

Druga połowa to już odliczanie minut pozostałych do zakończenia spotkania i pomeczowa feta, podczas której kibice tarnobrzeskiej drużyny wręczyli swoim piłkarzom puchar za awans, a piłkarze odwzajemnili się tym samym.

Miłych akcentów było więcej. Jakub Kwieciński skończył 18 lat, a Paweł Bażant zadebiutował w seniorskim zespole Siarki.
Mniejsza aniżeli się spodziewano frekwencja to wynik burzy przechodzącej nad Tarnobrzegiem w godzinach popołu-dniowych.

Ulewa i błyskawice skutecznie wystraszyły wielu sympatyków, a szkoda, bo ulewa skończyła się zaraz po rozpoczęciu spotkania.

SIARKA TARNOBRZEG - CZUWAJ PRZEMYŚL 2-0 (1-0)

BRAMKI: Tomasz Walat (12-karny), Przemysław Stąporski (19)

SIARKA: Kozieł - Sałek, Stępień, Kozłowski, Szymański (70. Bobak) - Kabata (87. Bażant), Hynowski (80. Mrzygłód), Kotwa, Kwieciński - Walat (81. Krzemiński), Stąporski.

CZUWAJ: Lew - Kitor, Tokarz, Kuźnicki, Smotrycki (46 Hansko) - Klepacki, Zając, Adamski, Kocur - Folwarski (82. Biernat), Gniatek (77 Niedziela).

SĘDZIOWALI Piotr Chudy oraz Gabriel Czapla i Krzysztof Bizoń (Dębica). Widzów 450.

Obszerna relacja wraz z wypowiedziami i notami dla zawodników w piątkowych Nowinach