Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Czarnymi Połaniec. Straciła gola w końcówce meczu. Siarkowcy zachowali fotel lidera

Siarkowcy w ostatnich minutach wypuścili z rąk komplet punktów
Siarkowcy w ostatnich minutach wypuścili z rąk komplet punktów Damian Wiśniewski
W 21. kolejce 3 ligi Siarka Tarnobrzeg zremisowała 1-1 w wyjazdowym meczu z Czarnymi Połaniec. Nasz zespół zdobył tylko punkt, ale remis Wólczanki z rezerwami Cracovii sprawił, że nadal znajduje się na czele tabeli

Siarka była blisko trzeciego zwycięstwa z rzędu, ale tym razem nie wyszło. Sprawił to Adrian Gębalski, który strzelił tarnobrzeżanom drugiego gola w tym sezonie. Jesienią bramka okazała się honorową (3-1 dla naszej drużyny). Tym razem trafienie pana Adriana, który ma koncie występy w Siarce, dało Czarnym jeden punkt.

Pierwsza połowa spotkania przesadnie ciekawa nie była i nie owocowała w wiele sytuacji, które mocno pachniały golami. Inna rzecz, że piłkarzom obu stron sprawy nie ułatwiały trudne warunki atmosferyczne i między innymi z tego powodu zawodnikom brakowało dokładności w kluczowych momentach poszczególnych akcji.

W pierwszej odsłonie z wiatrem grała Siarka, ale przez 45 minut zdobyła się zaledwie na jeden celny strzał na bramkę miejscowych. Dokonał tego Marcin Stefanik. Bramkarz Czarnych bez większych problemów chwycił piłkę po uderzeniu najlepszego strzelca siarkowców z rzutu wolnego. Pod drugą bramkę na efektowny strzał przewrotką zdecydował się Gębalski, ale nie zdołał trafić w światło bramki.

Obie strony nie przebierały w środkach, stąd sędzia często dmuchał w gwizdek, przerywał grę i parę razy sięgnął po żółta kartkę.
Po zmianie zespół lidera szybko otworzył wynik i kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Tarnobrzegu mogła fetować. Stało się to po ładnym uderzeniu z woleja w Kamila Adamka (drugi gol w Siarce). Nasz zespół zdawał się kontrolować wynik, ale w końcówce wspomniany Gębalski strzałem głową z bliska znalazł sposób na Piotra Pietrygę (piłka po rękach bramkarza wtoczyła się do siatki). Dzięki temu trafieniu w liczbie bramek zrównał się ze Stefanikiem (obaj otwierają klasyfikację strzelców, mając po 15 goli koncie).

Czarni do pięciu przedłużyli serię ligowych meczów bez zwycięstwa, a Siarka, mimo straty dwóch punktów pozostała na fotelu lidera tabeli (pozwolił na to remis Cracovia w Wólce Pełkińskiej).

Czarni Połaniec - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)

Bramki: Gębalski 84 - Adamek 47.

Czarni: Wieczerzak - Orzechowski (82. Łąk), Załucki, Bawor, Bakowski – Mucha, Woś (60. Kramarz), Hul (73. Wątróbski), Krępa, Ferens (71. Kron) - Gębalski. Trener Grzegorz Wcisło.

Siarka: Pietryga – Józefiak, Stefanik, Duda - Kwaśniewski, Kaliniec, Tyl, Sulkowski - Agudo (75. Mróz), Bałdyga (85. Rogala), Adamek (75. Zawiślak). Trener Sławomir Majak.

Żółte kartki: Orzechowski, Bawor, Bakowski, Mucha, Wątróbski - Pietryga, Józefiak, Tyl.