Siatkarki Developresu Bella Dolina wygrały piąty mecz w Tauron Lidze 3:0. Trwa piękna seria. Rysice ograły Radomkę

bell
Było okazałe zwycięstwo, była radość zawodniczek i kibiców
Było okazałe zwycięstwo, była radość zawodniczek i kibiców Paweł Dubiel
W meczu piątej kolejki Tauron Ligi siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów pokonały 3:0 Moya Radomkę Lotnisko Warszawa - Radom 3:0. To piąte zwycięstwo bez straty seta rzeszowianek. MVP meczu wybrana została Magdalena Jurczyk.

Developres był zdecydowanym faworytem poniedziałkowego meczu na Podpromiu i z tej roli wywiązał się na piątkę. Radomka tylko w pierwszym secie postawiła się Rysicom. W kolejnych dwóch partiach nie miała wiele do powiedzenia.

Radomka zaczęła dobrze, Developres tak sobie. Przyjezdne prowadziły 7:4, co skłoniło trenera Stephane’a Antigę do wykorzystania pierwszej przerwy. Rady nie od razu przyniosły efekt. Po asowej zagrywce Gozde Yilmaz radomianki przeważały 12:9. Po kolejnym błędzie rzeszowianek było 14:10 dla przyjezdnych, a Jelenę Blagojević zmieniła na przyjęciu Weronika Szlagowska. Rysice w końcu włączyły blok, poprawiły skuteczność w ataku i systematycznie odrabiały starty. Na 16:16 wyrównała Anna Obiała, a po autowym ataku Yilmaz 17:16 przeważały wicemistrzynie Polski. Obiała z krótkiej podwyższyła na 18:16. Po kolejnym bloku Developres miał 3 oczka przewagi (20:17). Potem znów Samara Rodriguez De Almeida odbiła się od zastawy na Podpromiu (21:18). Po ataku Gabrieli Orvosovej miejscowe miały piłki setowe (24:21). Szalgowska zastawiła Samarę i było 1:0. Nasza drużyna zdobyła blokiem 7 punktów, a rywalki 2.

W drugiej partii przy zagrywkach Anna Kalandadze i po skutecznym bloku rzeszowianki, które wyraźnie nabrały rezonu, uciekły radomiankom na 8:3 i nie miały zamiaru zwalniać tempo. Po autowym zbiciu Małgorzaty Jacek (12:4), trener Błażej Kryształowicz wziął drugą przerwę. Nie zatrzymał ofensywy miejscowych, które po akcji Obiały prowadziły już 14:4. Kalandadze podwyższyła na 20:10. Radomianki były dalekim cieniu siatkarek z Rzeszowa.

Trzecia odsłonę Rysice, które szachowały przeciwniczki na zagrywce, zaczęły od 4:0, ale Radomka szybko odrobiła stary (5:5). Potem Developres dodał gazu i tylko zwiększał przewagę, bo dominował w każdym elemencie. Po ataku Orvosovej notowano 22:12. Ostatni punkt, po 76 minutach gry, zdobyła dobrze spisująca się Ann Kalandadze.

Po meczu cała ekipa Developresu odśpiewała "100 lat" Weronice Szlagowskiej, która we wtorek (29 listopada) obchodzi urodziny.

Już w piątek dojdzie do meczu na szczycie Tauron Ligi. Rzeszowianki zmierzy się w Łodzi z ŁKS-em.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Moja Radomka Lotnisko Warszawa – Radom 3:0 (25:21, 25:15, 25:14)

Developres:** Wenerska 3, Kalandadze 15, Obiała 9, Jurczyk 11, Orvosova 12, Blagojević, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska 9, Bińczycka, Centka 1, Rapacz 1. Trener Stephane Antiga.

Radomka: Świrad 4, Yilmaz 11, Samara 4, Łukasik 7, Bugg 2, Murek 3, Adamek (libero) oraz Strasz (libero), Biała 3, Jasek 2, Zaborowska. Trener Błażej Kryształowicz.

Sędziowali: Janusz Cyran i Marek Krupski (obaj Bielsko - Biała). Widzów: 1630. MVP: Magdalena Jurczyk.