Siatkarki San-Pajda Jarosław drugie w II Memoriale im. Lecha Kaczyńskiego

lu
San-Pajda Jarosław
Siatkarki Saun-Pajda Jarosław zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Częstochowie Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet – II Memoriale im. Lecha Kaczyńskiego.

1-ligowiec z Jarosławia skorzystał z zaproszenie Częstochowianki i miał okazję wykorzystać przerwę w rozgrywkach ligowych, żeby podtrzymać formę meczową.

Podopieczne trenera Piotra Pajdy pierwszego dnia turnieju pokonały gospodynie z Częstochowej 3:2 i w czwartek zagrały w finale. Tu poprzeczka poszła mocno w górę, bo rywalem "Biszkoptów" był ekstraklasowy Volley Wrocław.

Pomimo sporej różnicy w potencjale obu zespołów jarosławianki nie pękły przed rywalem.

"Wprawdzie nie udało się wygrać żadnego seta, ale przez większość czasu dotrzymywaliśmy kroku ekipie Volley Wrocław. Ostatecznie zajmujemy drugie miejsce w turnieju i z optymizmem możemy wchodzić w Nowy Rok" – czytamy na oficjalnym profilu San-Pajdy Jarosław na facebook.com

Volley Wrocław triumfował po raz drugi w Memoriale im. L. Kaczyńskiego, pierwszy również należał do nich.

Wyniki II Memoriału im. Lecha Kaczyńskiego

Półfinały: Volley Wrocław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:16, 25:16, 25:16).
San-Pajda Jarosław – Sorella Częstochowianka 3:2 (17:25, 26:24, 14:25, 30:28. 15:9)
O 3. miejsce: Sorella Częstochowianka – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3.
Finał:Volley Wrocław – San-Pajda Jarosław 3:0 (31:29, 25:23, 17:25)