Siatkarki Stali Mielec zagrają z MKS Dąbrowa Górnicza

tleyko
Paweł Burkiewicz ostatniej wizyty w Mielcu nie zapamiętał zbyt dobrze. Oby taka scena już więcej nie miała miejsca. Przemysław Cynkier
Mecz Stali z MKS-em Dąbrowa Górnicza będzie pierwszym, z trzech pojedynków, które w tym tygodniu rozegrają mielczanki.

Rywal to solidna firma, ale nie pozbawiona mankamentów. Dobrze wiedzą o tym siatkarki Gwardii Wrocław, które pokonały dąbrowianki w ich własnej hali

Trener Stali Rafał Prus nie oszczędzał swoich zawodniczek. Mielecki zespół trenował w niedzielę w porze meczu. Trening zaplanowano też w dniu meczu o 10. rano.

- Mieliśmy trochę wydłużony cykl przygotowań do tych meczów. Podbudowaliśmy się trochę motorycznie - tłumaczy Prus.

Przy klasowej rozgrywającej jaką jest Magdalena Śliwa, Stal musi postawić na ostrą zagrywkę. Tym elementem mielczanki zaskoczyły w I secie bydgoskie siatkarki. - Musimy poprawić ten element. Niestety statystycznie mamy słabą zagrywkę, a Dąbrowa ma najlepsze przyjęcie w lidze - dodaje Prus.

Pewne wątpliwości wśród kibiców budzi para sędziowska, która poprowadzi mecz. W lutym para Kolendowski i Burkiewicz sędziowali mecz Stali z Gwardią w poprzednim sezonie. Nie mieli wtedy dobrego dnia, a największe kontrowersje wzbudziły punkty przyznane rywalkom przy stanie 25:25 w I secie i 24:24 w II partii. Stal przegrała 2:3 i porażka przekreśliła szanse mieleckiej ekipy na uniknięcie baraży.