Siatkarki Stali pewnie ograły Centrostal

Tomasz Leyko
Anita Kwiatkowska wybrana została najlepszą siatkarką meczu.
Anita Kwiatkowska wybrana została najlepszą siatkarką meczu. Przemek Cynkier
Mieleckie siatkarki po raz pierwszy we własnej hali wygrały mecz w trzech setach. W pokonanym polu zostawiły bydgoski Centrostal.

STATYSTYKA

STATYSTYKA

STAL MIELEC - CENTROSTAL BYDGOSZCZ
3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

STAL: D. Wilk 2 punkty, Piątek 15, Wojcieska 12, Niedźwiecka 9, Kwiatkowska 14, Ściurka 7, Durajczyk (libero) oraz Ordak.

CENTROSTAL: Smak, Kowalkowska 11, Pelc 9, Mróz 7, Kuligowska 10, Polak 9, Wysocka (libero) oraz Savochkina 1, Nowakowska 2, Kasprzyk.

SĘDZIOWALI: Waldemar Niemczura (Węgierska Górka) i Andrzej Kuchna (Katowice)

WIDZÓW 1500

MVP Anita Kwiatkowska

Na mecz ze Stalą wykurowała się jednak podstawowa rozgrywająca Centrostalu Monika smak. To miał być element zaskoczenia mieleckiej drużyny. Szybko jednak zmieniła ją Jana Savochkina. Obydwie rozgrywające Centrostalu miały utrudnione zadanie przez kiepskie przyjęcie koleżanek.

Nieźle Stal grała w bloku. Mielczanki odskoczyły po serii trudnych serwisów Doroty Ściurki (13:10). Potem po skosie huknęła Magda Piątek (18:14), z zagrywki poprawiła Anita Kwiatkowska i grzechem byłoby roztrwonienie takiej zaliczki.

W drugim secie wyrównana walka trwała nieco dłużej. Sygnał do ataku dała Dorota Ściurka, profesorsko kończąc atakiem trudną piłkę (19:17), za chwilę popisała się podobny wyczynem, co rywalkom odebrało ochotę do walki. II seta zakończyły nie mniej efektownym blokiem na rutynowanej Ewie Kowalkowskiej, Sylwia Wojcieska i Anita Kwiatkowska.

Na początku III partii wystarczyła chwila dekoncentracji i na dzień dobry mielczanki przegrywały 0:3 i 4:7. Dobrą zmianę na rozegraniu dała Justyna Ordak, Wojcieska poderwała koleżanki trudną zagrywką. Z 11:15 zrobiło się 14:16. Po autowym ataku Kuligowskiej było już 16:16. Stal wróciła do właściwego rytmu więc Kuligowska nie miała prawa przedrzeć się przez blok Niedźwiecka-Ordak. Ściurka "ustrzeliła" zagrywką Patrycję Polak i było po bydgoszczankach. Dzieło zniszczenia ukończyła asem serwisowym Niedźwiecka.