Siatkarska bitwa na Podpromiu Asseco Resovii z Treflem Gdańsk. Zakończył ją asem Rafał Buszek. Wygrali resoviacy 3:2 [ZDJĘCIA]

Marek Bluj
Marek Bluj
Oba zespoły z determinacją walczyły o każdy punkt.
Oba zespoły z determinacją walczyły o każdy punkt. Krzysztof Łokaj
W zaległym meczu 1. kolejki PlusLigi Asseco Resovia pokonała drużynę Trefla Gdańsk 3:2. Było to starcie godnych siebie rywali, bardzo emocjonujące widowisko, obfitujące w piękne akcje, soczyste zagrywki, w którym nikt nie zwalniał ręki.

TABELA, TERMINARZ, WYNIKI PLUSLIGI

Po wyrównanym początku Resovia, czujnie i skutecznie grająca w bloku, włączyła jeszcze większą moc na zagrywce i w ataku wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Po dwóch zbiciach Karola Butryna oraz zablokowaniu Moritza Reicherta przewaga konsekwentnie grających gospodarzy wzrosła do czterech punktów (15:11). Resovia nadal szachowała rywali zagrywką, dobrze przyjmowała, dlatego ani przez moment nie pozwoliła odebrać sobie inicjatywy. Fabian Drzyzga trafił drugi raz z zagrywki na 21:16. Michał Winiarski, trener Trefla, podczas przerwy starał się znaleźć receptę na zatrzymanie rywali, ale nie znalazł. Jeffrey Jendryk dwa razy zapunktował ze środka, a Timo Tammemaa postawił kropkę nad „i”.

W drugim secie, ekipa z Gdańska poprawiła jakość i trwała twarda licytacja o każdy punkt. Resoviacy mieli inicjatywę i piłkę setową, ale rozstrzygnęła gra na przewagi. Ale były emocje i nerwy po obu stronach siatki. Marcin Janusz zagrał asa i gdańszczanie, wśród których błyszczeli Wlazły i Lipiński, cieszyli się z wygrania tej odsłony.

W trzeciej odsłonie po punktowej zagrywce Drzyzgi i bloku na Wlazłym Resovia przeważała 10:6 11:7. Wlazły mocnymi zagrywkami odrobił część strat, ale gospodarze mieli inicjatywę. Prowadzili 18:15, ale Trefl najpierw szybko wyrównał i przy zagrywkach Lipińskiego przeszedł do ofensywy; prowadził 23:21. Asem wyrównał Butryn (23:23). Trefl miał piłkę setową, ale Cebulj trafił jak trzeba. Tym razem finisz należał do podopiecznych Alberto Giulianiego. Lipiński palnął w siatkę i Resovia prowadziła w tym męskim starciu 2:1.

Czwarty set dla Trefla, który od początku uzyskał przewagę i kontynuował swoją ofensywną grę . Resovia nie spasowała, ambitnie, z determinacją rzuciła się w pościg za rywalem, który prowadził już 17:12. Zmniejszyła straty, ale rozpędzonego przeciwnika, którego akcje napędzał kapitan Wlazły, już nie zatrzymała.

Tie - break rozpoczął się od 3:0 dla resoviaków. Butryn atakiem podwyższył na 5:1, ale drużyny zmieniały się stronami przy prowadzeniu gości 8:7. Lipiński zepsuł zagrywkę i Resovia miał piłkę meczową (14:13). Po akcji Jendryka kolejną (15:14). Mecz zakończy asem Rafał Buszek

Asseco Resovia - Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 29:31, 26:24, 17:25, 17:15)

Resovia: Drzyzga, Butryn, Buszek, Tammemaa, Jendryk, Cebulj, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Krulicki, Hain, Woicki. Trener Alberto Giuliani.

Trefl: Janusz, Lipiński, Wlazły, Crer, Mordyl, Reichert, Olenderek (libero) oraz Sasak, Kozub, Urbanowicz, Pietruczuk. Trener Michał Winiarski.

Sędziowali: Szymon Pindral (Kielce) i Maciej Twardowski (Radom).

MVP: Timo Tammemaa.

Siatkarska bitwa na Podpromiu Asseco Resovii z Treflem Gdańs...