Siatkarski weekend [WYNIKI, RELACJE, ZDJĘCIA]. Developres ograł Chemika, a Stal Mielec Karpaty Krosno

Redakcja
Jakub Czech
To był bardzo ciekawy siatkarki weekend. Zobaczcie, co się wydarzyło na ligowych parkietach.

Tauron Liga

Developres Rzeszów wsparty gorącym dopingiem kibiców pokonał Mistrza Polski 3:2 [RELACJA]Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2Sety: 19:25, 25:22, 23:25, 25:21, 16:14.

Developres Rzeszów wsparty gorącym dopingiem kibiców pokonał...

Plus Liga

Asseco Resovia przegrała u siebie z Treflem Gdańsk 0:3.

Asseco Resovia przegrała u siebie z Treflem Gdańsk 0:3 [ZDJĘCIA]

1 liga kobiet

Karpaty Krosno - Stal Mielec 0:3 (14:25, 21:25, 25:22, 21:25)

Karpaty Krosno: Bogdanowicz, Chojnacka, Wisz, Sławińska, Grodzka, Machowska (l), Dąbrowska oraz Jakubowska. Trener Dominik Stanisławczyk.

Stal Mielec: Molenda, Bryda, Mras, Urbanowicz, Lach, Szczygioł, Pancewicz (l) oraz Muszyńska, Stroiwąs. Trener: Michał Betleja.

MVP: Sandra Szczygioł.

Bezdyskusyjnym faworytem tego starcia była ekipa Stali Mielec pretendująca do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przedmeczowe tezy bardzo szybko potwierdziła także stricte boiskowa walka. Z początku kibice mogli zobaczyć kilka zaciętych wymian, lecz im dalej w seta, tym bardziej widać było niezachwianą przewagę mielczanek.

Krośnianki miały poważne problemy ze skutecznością w pierwszej akcji, co rywalki skrzętnie wykorzystywały, przemieniając nadarzające się okazje na cenne punkty. W szeregi gospodyń wkradało się także dużo błędów, na przykład w postaci niedokładnego rozegrania co tylko utrudniało walkę z już i tak dobrze czytającymi grę mielczankami. Zawodniczki Stali Mielec coraz śmielej poczynały sobie w ataku (18:9) i dzięki zbudowanej przewadze zachowywały się pod siatką bardzo pewnie. Pozwoliło im to wygrać seta do 14.

Drugą partię przyjezdne siatkarki rozpoczęły od mocnego uderzenia (5:1, 9:4), jednak gospodynie uporządkowały nieco swoją grę i zaczęły gonić wynik. Zrobiły to skutecznie, ponieważ po kilku minutach przegrywały zaledwie jednym „oczkiem”. Na dystansie całej partii zawodniczkom Dominika Stanisławczyka zabrakło jednak efektywności i konsekwencji, przez co Stal Mielec ponownie odskoczyła i zbudowanej przewagi już nie oddała.

Trzecia odsłona spotkania była tą najbardziej zaciętą. Z początku prym wiodły mielczanki, jednak siatkarki Karpat Krosno pokazały charakter i zaczęły walczyć akcja za akcję oraz w końcu grać skuteczniej w obronie i na kontrze. Dzięki temu zniwelowały straty (10:10), a następnie wyszły na prowadzenie (15:12, 17:14). Zaskoczone przyjezdne popełniły kilka błędów, a krośnianki nie zwalniały ręki i mogły cieszyć się z wygranego seta.

Podrażnione mielczanki wrzuciły wyższy bieg i w czwartej partii wciąż utrzymywały prowadzenie (10:7, 17:15, 22:19). Krośnianki starały się reagować, lecz brakowało im argumentów na dobrą grę pobudzonych siatkarek z Mielca. Wyżej notowane zawodniczki stanęły ostatecznie na wysokości zadania i wygrały w Krośnie czwartą partię 25:21, i cały mecz 3:1.

Częstochowianka Częstochowa - San-Pajda Jarosław 3:0 (25:14, 25:15, 25:21)

San-Pajda: Stepko, Marcyniuk, Krysztofiak, Poreda, Gierszewska, Szmajduch, Murdza (l) oraz Papszun, Kawa, Bartyzel (l) Trener: Piotr Pajda.

Jarosławianki spodziewały się zaciętego spotkania, ale niemoc która je dopadła była wręcz zaskakująca. Częstochowianki rozpoczęły mecz bardzo pewnie i to one dyktowały warunki. Problemy jarosławianek zaczynały się od niedokładnego przyjęcia, co utrudniało konstruowanie jakichkolwiek skutecznych akcji.

W trzecim secie zawodniczki z Podkarpacia zaczęły walczyć, jednak w końcówce to gospodynie zachowały więcej zimnej krwi i doprowadziły mecz do końca. Była to 6. porażka jarosławianek w sezonie. Obecnie zespół plasuje się na 8. pozycji w tabeli z dorobkiem 14 punktów i ujemnym na ten moment bilansem setowym.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Sosnowiec - Stężyca 3:1 (22:25, 25:14, 25:20, 25:20)

Wieliczka - Tarnów 0:3 (19:25, 10:25, 19:25)

Szczyrk - Poznań 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)

Nowy Dwór Maz. - Warszawa 3:2 (22:25, 25:15, 25:23, 21:25, 15:9)

Aleksandrów Ł. - Białystok 2:3 (25:21, 25:19, 16:25, 18:25, 11:15)

2 liga kobiet

Marba Sędziszów Małopolski zaliczyła pewną wygraną z dotychczasowym liderem z Tomaszowa Lubelskiego, dzięki czemu awansowała na drugą pozycję, Tomasovia spadła z kolei na trzecią lokatę. Jarosławianki przegrały natomiast siódmy mecz po tie-breaku. Na 10 zdobytych punktów aż 7 pochodzi właśnie z porażek po pięciosetowych bojach.

WYNIKI:

Marba Sędziszów Młp. - Tomaszów Lub. 3:0(25:19, 27:25, 25:19)

Kraków - San-Pajda Jarosław II 3:2(25:23, 25:17, 25:27, 18:25, 15:10)

Szczyrk - Mysłowice 0:3 (15:25, 22:25, 13:25)

Ostrowiec Św. - Stary Sącz 3:1 (17:25, 25:22, 25:12, 25:20)

Krzeszowice - Nowy Sącz 3:0 (25:22, 25:22, 25:15)

2 liga mężczyzn

Podkarpackie zespoły, które w 12. kolejce spotkań stawiane były w roli faworytów, nie zawiodły i dopisały do tabeli cenne punkty oraz utrzymały zajmowane dotychczas pozycje. Najbardziej zacięte spotkanie stoczyły Karpaty Krosno z Wandą Kraków – w drugim secie krośnianie wygrali 41:39!

WYNIKI:

Kraków - Krosno 1:3 (20:25, 39:41, 25:21, 22:25)

Tychy - Sędziszów Młp. 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Będzin - Jasło 0:3 (16:25, 19:25, 15:25)

Dębica - Rzeszów 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:22)

Jaworzno - Ropczyce 3:0 (27:25, 25:23, 25:18)

Kęty - Rybnik 3:0 (25:19, 25:18, 28:26)

Andrychów - AT Jastrzębskiego Węgla 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)

Podkarpacka 1 Liga kobiet

Developres II o wpadce w meczu z Jasłem już nie pamięta i kontynuuje marsz po zwycięskiej ścieżce, co pozwala ekipie nadal zajmować fotel lidera. Bardzo dobry mecz na wyjeździe rozegrała też Racławówka – wygrała 3:0 z outsiderem z Przemyśla, który w rozegranych dotychczas meczach nie zdołał urwać rywalom choćby jednego seta. Dzięki temu Lubcza awansowała na pozycję wicelidera. Trzeba dodać jednak, że pomogło jej w tym także niespodziewane zwycięstwo niżej notowanej Stali Mielec ze stawianym w roli faworyta MOSiR-em Jasło.

WYNIKI:

AZS UR Developres II Rzeszów - UKS Maraton Trzciana 3:1 (25:19, 25:19, 16:25, 25:18)

SMS Stal Mielec - UKS MOSiR Jasło 3:0 (27:25, 25:21, 25:19)

UKS 15 Przemyśl - Mark-Bud Lubcza Racławówka 0:3 (17:25, 17:25, 12:25)

Podkarpacka 1 Liga mężczyzn

Spotkanie Anilany z Gminą Łańcut obfitowało we wiele zwrotów akcji. Ostatecznie jednak to przyjezdni wygrali po tie-breaku i awansowali z 7. na 5. lokatę w tabeli.

WYNIKI:

Głogovia Głogów Młp. - Lubcza Racławówka 1:3 (22:25, 25:17, 23:25, 21:25)

Klima Błażowa - Wisłok Strzyżów 0:3 (20:25, 23:25, 15:25)

Żagiel Radymno - AKS V LO Rzeszów II 3:1 (25:19, 25:21, 18:25, 25:23)

Gmina Łańcut - Anilana Rakszawa 2:3 (20:25, 31:29, 25:20, 27:29, 9:15)

Siarka Tarnobrzeg - Marmax Czudec 0:3 (20:25, 18:25, 20:25)

Pauza: TSV Sanok.

Podkarpacka 2 Liga mężczyzn

Lubcza Racławówka jako pierwsza w sezonie dała radę postawić się niepokonanej dotychczas drużynie z AKS-u V LO Rzeszów II i pokonać ją w bardzo dobrym stylu 3:0. Rzeszowianie utrzymali pozycję lidera, ale Lubcza traci do nich już tylko punkt i to mając o jeden rozegrany mecz mniej.