Siatkarze AKS-u Resovii pokonali Błękitnych Ropczyce

AKS Resovia ograła Błękitnych Ropczyce. W ataku Bartosz Gawryszewski.
AKS Resovia ograła Błękitnych Ropczyce. W ataku Bartosz Gawryszewski. Krzysztof Kapica
Młodzi siatkarze rezerw Resovii dali z siebie wszystko i w czterech setach pokonali u siebie lokalnego rywala Błękitnych Ropczyce 3:1.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt do samego końca. W decydującym momencie to gospodarzom udało się skończyć atak.

Kolejna partia była zdecydowanie pod dyktando Resovii. Błękitni kompletnie nie mogli sobie poradzić z przyjęciem piłki. Rzeszowianie odskoczyli na 7:4, ale goście szybko odrobili stratę. Wtedy o czas poprosił trener Resovii Jerzy Wietecha. Po chwili oddechu młodzież wyszła jak nowonarodzona, a ropczyczanie wyraźnie rozkojarzeni, bo kompletnie nie radzili sobie z mocną zagrywką resowiaków. Skutkiem tego była seria punktów dla gospodarzy (18-8). Błękitni nie byli już w stanie odmienić losów tego seta.

Wygrali za to kolejny. Lepiej przyjmowali i na efekty nie trzeba było czekać, choć set długo był wyrównany, mocniejsi psychicznie w końcówce okazali się goście.

Czwarta partia była podobna do drugiej, gdyż przyjęcie zagrywki w Błękitnych było dramatyczne, a punkty z ataku zdobywali sporadycznie. Najtrudniej im było odebrać zagrywkę Bartka Gawryszewskiego, który stając w polu zagrywki, długo z niego nie schodził.

AKS RESOVIA - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:1 (26:24, 25:15, 23:25, 25:18)

RESOVIA: Kruk, Peszko, Długosz, Wojtowicz, Kusior, Gawryszewski, Głód (libero) oraz Filip, Mika.

BŁĘKITNI: Sroka, Gontarz, Kamuda, Betleja, Kochan, Stojek, Marć (libero) oraz Fedko, Jaszczuk, Godek, Babiarz.