Siatkarze Asseco Resovii pokonali Czarnych Radom 3:0. MVP meczu wybrany został Karol Butryn. To już dziewiąta porażka radomian na Podpromiu

Marek Bluj
Marek Bluj
Karol Butryn (z prawej) został MVP niedzielnego meczu
Karol Butryn (z prawej) został MVP niedzielnego meczu Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu kończącym 18. kolejkę PlusLigi pokonali Czarnych Radom 3:0. To bardzo ważne i cenne zwycięstwo rzeszowskiej drużyny odniesione po dwóch porażkach. MVP tego ciekawego starcia wybrany został, podobnie, jak w pierwszym pojedynku w Radomiu, Karol Butryn.

To ósma wygrana drużyny z Rzeszowa, która z dorobkiem 21 punktów awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Zacięty początek

Pierwszy set zaczął się od 2:0 dla gości, ale zakończył się po 32 minutach twardą, stojącą na dobrym poziomie walką, na przewagi. Resoviacy po akcjach Jeffreya Jendryka i zagrywkach kapitana Fabiana Drzyzgi uciekli na 5:2 i posiadali inicjatywę. Klemen Cebulj zbił przechodzącą piłkę i gospodarze przeważali 10:6, a za chwilę 13:10. Goście zwiększyli agresję na zagrywce i zmniejszali straty do jednego punktu, ale do doprowadzenia do remisu, brakowało im konsekwencji i szczęścia. Po serwie Karola Butryna było 18:15 dla miejscowych. Timo Tammema zagrał asa na 21:17. Butryn, który skończył akcję na 22:19; wydawało się, że miejscowi pewnie zmierzają po zwycięstwo w tej odsłonie. Tymczasem radomianie poprawili jakość gry i po bloku Lucasa Loha, który zablokował Butryna i notowano remis 23:23. Jendryk znów zapunktował ze środka i zespół z Rzeszowa miał piłkę setową (24:23). Potem kolejne, ale Czarni za każdym razem skutecznymi akcjami doprowadzali do remisu. W końcu resoviacy, którzy byli zdecydowanie lepsi na przyjęciu i skuteczniejsi w ataku, postawili na swoim. Ostatnie brakujące punkty zdobywali Cebulj i Butryn. Set trwał blisko 33 minuty. Długo.

Asseco Resovia wygrała u siebie z Czarnymi Radom 3:0 [ZDJĘCIA]

Udany finisz

Druga partia od początku toczyła się w tempie punkt za punkt. Były ładne akcje, wzajemne prezenty i proste błędy. Resovia nieco obniżyła loty, mnie grała środkiem. Czarni grali z jeszcze większym zębem i jakością. Po ataku Cebulja z drugiej linii rzeszowianie prowadzili 16:14. Kolejne minuty należały do radomian, którzy dobrze blokowali i atakowali. Prowadzili 20:18, 21:19, 22:20, ale zaczęli robić błędy. Po potrójnym bloku na Lohu oraz autowym zbiciu Dawida Konarskiego 23:22 przeważała Resovia. Brenden Sander też nie trafił i miejscowi mieli setbola (24:22). Kropkę nad „i” postawił Rafał Buszek, którego ataku piłka poszybowała po palcach rywala.

Cały czas prowadzili

Trzecia odsłona, mimo starań gości, przebiegała po myśli Resovii, która wywierała presję na radomianach: 4:1, 6:3, 10:7, 12:8 i 13:9, 14:10, 16:12. Czarni nie spasowali, kilka razy zmniejszali straty do jednego punktu, ale nie wykorzystywali okazji do wyrównania. Resovia natomiast dążyła krok po kroku do zwycięstwa 3:0. Przeważała 20:17. Tammemaa zagrał asa (22:18), Drzyzga zablokował Konarskiego (23:18) i zasłużony sukces był na wyciągnięcie ręki.

Był to dziewiąty pojedynek Asseco Resovii i Czarnych w hali na Podpromiu; dziewiąty raz wygrali gospodarze.

Asseco Resovia –Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (32:30, 25:22, 25:20)

Asseco Resovia: Drzyzga 1, Butryn 19, Cebulj 17, Tammemaa 7, Jenryk 9, Buszek 9, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi, Domagała. Trener Alberto Giuliani.

Czarni: Kędzierski, Konarski 16, Sander 9, Josifow 11, Ostrowski 3, Loh 12, Masłowski (libero) oraz Gąsior 4, Pasiński, Firszt 2, Nowowsiak (libero), Zrajkowski. Trener Robert Prygiel.

Sędziowali: Waldemar Kobienia, Sławomir Gołąbek.

MVP: Karol Butryn.

Pozostałe wyniki 18 kolejki: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel 2:3, Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 3:0, Cuprum Lubin – GKS Katowice 2:3, MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3, Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn – Koźle – Trefl Gdańsk 3:0, Ślepsk Malow Suwałki – Warta Zawiercie 0:3.