Siatkarze Gamratu Jasło przegrali baraż o II ligę

Marcin Jastrzębski
STS Skarżysko Kamienna w Jaśle przegrał 3:2, ale jednak utrzymał się w II lidze. Marek Dybaś
Siatkarze Gamratu Jasło w drugim meczu barażowym pokonali u siebie zawodników ze Skarżyska-Kamiennego 3:2. O awansie decydowały małe punkty, więcej mieli ich rywale.

Jaślanie podobnie jak w meczu wyjazdowym "zawalili" drugiego seta, w którym prowadzili, momentami nawet pięcioma punktami, lecz ostatecznie przegrali go.

Przespali trzeciego seta - przegrali do 14. Później jednak wygrywali, ale nie tak zdecydowanie i małe punkty (rywale uzbierali ich 17 więcej) zdecydowały o tym, że STS został w II lidze.

- Szkoda, bo II liga była bardzo blisko. Szczególnie żal drugim setów, w Skarżysku i tu, gdzie zamiast wygrywać je, przegrywaliśmy. Rewanż był podobny do pierwszego meczu, więcej szczęścia i rozwagi miał STS. Może bardziej sprawiedliwe byłoby rozegranie "złotego" seta, ale nie ma już co gdybać. Odkładamy cel pt. "II liga" na następny sezon - podsumował Marcin Ciosek, trener jaślan.

GAMRAT JASŁO - STS SKARŻYSKO-KAMIENNE 3:2 (25:21, 21:25, 14:25, 25:21, 15:12)
Gamrat: Janik, Łaba, Wrzosek, Cynkiel, Pawlik, Dedo, Cabaj (libero) oraz Chrzanowski.