Siatkarze TSV Sanok przegrali 0:3 z Krispolem Września

luci
TSV Sanok przegrał w tym sezonie z Krispolem Września dwukrotnie po 0:3.
TSV Sanok przegrał w tym sezonie z Krispolem Września dwukrotnie po 0:3. Tomasz Sowa
Krispol Września znalazł w tym sezonie sposób na siatkarzy TSV Sanok. Na inaugurację rozgrywek wygrał na Podkarpaciu 3:0, teraz w takim samym stosunku zwyciężył przed własną publicznością.

Krispol Września - TSV Sanok 3:0

Sety: 25:16, 25:16, 25:22
Krispol: Antosik, Napiórkowski, Kaźmierczak, Maćkowiak, Dobosz, Jasiński, Woroniecki (libero).
TSV: Durski, Wierzbicki, Oroń, Kusior, Łaba Rusin, Cabaj (libero) oraz Jóźwiak, Pałka.

O ile TSV miał na to spotkanie jakiś plan to, wziął on w łeb już na samym początku. Antosik posłał kilka bomb z serwisu i było 5:0 dla gospodarzy, na szczęście rozgrywający Krispolu wreszcie się pomylił. Niestety dalsza część seta nie była wiele lepsza. Rywale atakowali w boisko, albo obijali blok sanoczan, a goście bili w aut lub byli podbijani. Przewaga Wrześni rosła jak na drożdżach (13:8, 20:10).

Drugi set sanoczanie rozpoczęli nieco lepiej, ale to znów rywal był na prowadzeniu. Po kolejnej udanej kontrze Jasińskiego było 11:6. Potem sanoczanie mieli kilka kolejnych przestojów i znów skończyło się do 16.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, sanoczanom nawet kilka razy udało się wyjść na prowadzenie. Ostatni jednak taki stan rzeczy miał miejsce przy stanie 9:10 po zatrzymaniu blokiem Napiórkowskiego. W końcówce jednak doszło do nerwowej sytuacji, w której Paweł Rusin dostał czerwoną kartkę, gospodarze otrzymali punkt i prowadzili już 23:20. Tych strat nie udało się odrobić.

Kolejne spotkanie sanoczanie zagrają w sobotę u siebie z Norwidem Częstochowa.

POZOSTAŁE WYNIKI: Norwid Częstochowa – AZS Stal Nysa 0:3 (16:25, 22:25, 18:25)
SMS Spała – AZS Częstochowa 2:3
Lechia Tomaszów Maz. – KPS Siedlce 3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:15)
AZS AGH Kraków – Aqua Zdrój Wałbrzych 1:3
Olimpia Sulęcin – Ślepsk Suwałki w czwartek o godz. 18.