Siatkówka 1 liga kobiet: San-Pajda Jarosław postawił się liderowi. Stal Mielec odrabia straty

KARA
Mielczanki dzięki wygranej w Sosnowcu i dobrej grze San-Pajdy Jarosław odrobiły do zespołu z Tarnowa jeden punkt. ita tools stal mielec
Tylko ITA Tools Stal Mielec może być w pełni usatysfakcjonowana po zakończonym weekendzie wśród podkarpackich drużyn w 1 lidze siatkarek. Mimo porażki z podniesionymi głowami z Tarnowa wróciły zawodniczki San-Pajdy Jarosław.

Płomień Sosnowiec - Stal Mielec 1:3 (29:31, 25:19, 18:25, 25:27)

Stal: Stroiwąs, Bryda, Mras, Szczygioł, Urbanowicz, Samul (l) oraz Hnatyszyn, Pancewicz (l). Trener Michał Betleja.

Plasujący się w środku tabeli Płomień postawił się wiceliderowi z Mielca, co najlepiej widać było w pierwszym i ostatnim secie spotkania. Jednak w decydujących momentach dawało o sobie znać doświadczenie mielczanek. Siatkarki z Podkarpacia utrzymywały koncentrację, z kolei miejscowym zdarzały się proste błędy. Kolejne dwie partie zawodniczki Stali wygrały pewnie i ambitnie grały również w czwartym secie. Płomień zerwał się jednak do walki i miał piłkę setową. Wtedy Stal Mielec ponownie pokazała opanowanie i wygrała po grze na przewagi.

PWSZ Tarnów - San-Pajda Jarosław 3:2 (20:25, 25:19, 19:25, 26:24, 15:8)

San-Pajda: Stepko, Krysztofiak, Marcyniuk, Saj, Gierszewska, P. Papszun, Murdza (l) oraz Kawa, Magierowska, Bartyzel (l). Trener Piotr Pajda.

Po trzech setach jarosławianki prowadziły 2:1. Świetnie zagrały także w czwartej partii - prowadziły w niej 24:21. Niestety w końcówce gospodynie wrzuciły wyższy bieg i doprowadziły do remisu, a w tie-breaku postawiły kropkę nad „i”.

- Niedosyt to słowo, które idealnie opisuje to spotkanie. Byłyśmy dobrze przygotowane i wiedziałyśmy, że musimy zagrać na najwyższym poziomie. To się praktycznie udało. Rywalki musiały się mocno napracować, by z nami zwyciężyć. Ten mecz pokazał, że z każdym możemy walczyć jak równy z równym - mówi Anna Bartyzel.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Karpaty Krosno 3:1 (25:12, 21:25, 25:12, 25:13)

Karpaty: Bogdanowicz, Wisz, Sławińska, Jakubowska, Gliniecka, Grodzka, Machowska (l) oraz Legień, Makarewicz, Borek (l). Trener Dominik Stanisławczyk.

Niżej notowane Karpaty Krosno uległy na wyjeździe drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego, która plasuje się obecnie na 3. pozycji w tabeli. To już 10. porażka Karpat w tym sezonie. Krośnianki postawiły się rywalkom jedynie w drugim secie. We wszystkich pozostałych to gospodynie niepodzielnie rządziły na boisku i nie pozwalały zawodniczkom z Podkarpacia na rozwinięcie skrzydeł.