Siatkówka | 1 liga kobiet. San-Pajda Jarosław wygrał z SMS-em PZPS Szczyrk

kara
Łukasz Solski
Po bardzo ważne zwycięstwo sięgnął San-Pajda Jarosław, który pokonał mocny SMS PZPS Szczyrk 3:1.

Jarosławianki pierwszego seta nie mogły zaliczyć do udanych. Przyjezdne występujące w roli gospodarza zaczęły od mocnego uderzenia (5:1). Trener Piotr Pajda szybko reagował biorąc czas, ale na niewiele się to zdało. Po kolejnych straconych punktach znów poprosił o przerwę, ale i ta nie pomogła. Chwilę potem jego siatkarki zaczęły odrabiać straty (5:8), ale nie trwało to długo. Zawodniczki ze Szczyrku przycisnęły zagrywką, dobrze prezentowały się w bloku i obronie, i ponownie odskoczyły, tym razem na dobre (11:17, 13:18, 14:25).

Drugi set rozpoczął się od równej gry (10:10), jednak z czasem to miejscowe zaczęły wieść prym. Ekipa SAN-Pajdy poprawiła się praktycznie w każdym elemencie i to miało odzwierciedlenie w wyniku (15:10, 20:14). Zbudowanej przewagi jarosławianki już nie oddały (25:19).

Kolejna partia nie rozpoczęła się po myśli MKS-u (2:8, 6:11). Miejscowe jednak rozkręciły się i udało się im odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie 21:20. Końcówka seta była bardzo zacięta. Doszło do gry na przewagi. Wojnę nerwów wygrały siatkarki z Podkarpacia. Piłkę setową na punkt zamieniła, posyłając asa, Aleksandra Dudek.

Podbudowane podopieczne Piotra Pajdy dobrze weszły w czwartego seta i od samego początku przeważały, budując coraz okazalszą przewagę (6:3, 15:10). Goście próbowali gonić, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała. MKS SAN-Pajda wygrał 25:21 i cały mecz 3:1, zgarniając cenne 3 punkty.

Po sześciu spotkaniach drużyna z Jarosławia plasuje się na 6. pozycji w tabeli, mając na koncie 12 punktów.

SMS PZPS Szczyrk - SAN-Pajda Jarosław 1:3 (25:14, 19:25, 24:26, 21:25)

SAN-Pajda Jarosław: Stepko, Chmielewska, Nowak, Saj, Dąbrowska, Dudek, Murdza (l) oraz Krysztofiak, Szymańska, Bagniak, Papszun. Trener: Piotr Pajda.