Siatkówka | 2 liga kobiet. Godne pożegnanie Marby Sędziszów Małopolski. San-Pajda Jarosław lepszy od Maratonu Krzeszowice

MJ
Wojciech Wojtkielewicz
Obie podkarpackie drużyny zakończyły fazę zasadniczą zwycięstwami. W dobrym stylu z ligą pożegnała się Marba Sędziszów. Pierwsza runda fazy play-off już za dwa tygodnie.

Maraton Krzeszowice - San-Pajda Jarosław 1:3 (18:25, 25:19, 21:25, 16:25)

San-Pajda: Saj, Ciurko, Chmielewska, Chmielarczyk, Saad, Dudek oraz Brzezińska (libero), Dąbrowicz, Bartkowska, Wałek. Trener Piotr Pajda.

Jarosławski zespół stracił dopiero piątego seta w sezonie. – Mecz był nieco trudniejszy niż się spodziewałem – przyznawał Piotr Pajda, trener lidera rozgrywek. Jarosławski zespół rozluźnił się po łatwym zwycięstwie w pierwszej odsłonie. – Nie pomogły nam zmiany w składzie. Drugiego seta przegraliśmy głównie przez błędy własne, ale potem sytuacja wróciła do normy – dodawał Pajda, który chce wprowadzić swój zespół do pierwszej ligi.

Marba Sędziszów – Sokół Radzionków 3:0 (25:13, 25:20, 26:24)

Marba: Sas, Pikusa, Hajduk, Soja, Kochan, Izworska oraz Chmura (libero), Maciołek, Petrykowska, Żelazko. Trener Maciej Leś.

Marba szanse na utrzymanie straciła w poprzedniej kolejce, gdy przegrała 2:3 w Mysłowicach, a tym samym czasie trzy oczka zgarnęła Pogoń Proszowice. Podopiecznym Macieja Lesia udało się jednak ładnie pożegnać z rozgrywkami. W pierwszym secie Radzionków nie miał nic do powiedzenia. Większość punktów, jakie zdobyły przyjezdne to efekt błędów własnych Marby. Trochę więcej emocji było w drugiej odsłonie. Sędziszów szybko wyszedł na bezpieczne prowadzenie w trzeciej partii (13:5). Trener Sokoła, Jarosław Wachowski, dokonał kilku zmian w składzie. Do czasu Marba kończyła w pierwszym tempie większość swoich akcji, ale goście w pełnym momencie się ocknęli i doprowadzili do ciekawej końcówki. W decydujących akcjach to jednak miejscowe zachowały więcej spokoju i w pełni zasłużenie zainkasowały komplet punktów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Silesia Volley Mysłowice – SMS PZPS II Szczyrk 1:3, UMCS Lublin – Pogoń Proszowice 3:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Halemba Ruda Śląska 3:0.