Siatkówka, 2 liga kobiet. Marba Sędziszów bez punktu i seta u siebie. Pewna wygrana San-Pajdy Jarosław

Mj
Krzysztof Kapica
Marba Sędziszów nie ugrała nawet seta w pojedynku z Silesią Volley Mysłowice. San-Pajda Jarosław gładko rozprawiła się z Halembą Ruda Śląska.

Jarosławski zespół jest w formie. - W Proszowicach graliśmy dobrze, teraz było bardzo dobrze - oceniał Piotr Pajda, trener San-Pajdy. Nasz zespół w starciu z jednym z pretendentów do walki o najwyższe lokaty był lepszy w każdym elemencie gry. - Odpaliła nasza „strzelba”, Ola Dudek - cieszy się Pajda. - Najważniejsze, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej - podsumował trener jarosławianek.

San-Pajda Jarosław - Halemba Ruda Śląska 3:0

Sety: 25:8, 25:18, 25:17

San-Pajda: San-Pajda: Saj, Stepko, Chmielewska, Bartkowska, Dudek, Saad, Brzezińska (libero) oraz Bazan, Magierowska, Orzyłowska, Dąbrowicz, Chmielarczyk, Pacholak (libero II), Michalska. Trener Piotr Pajda.

Sędziszowski zespół przystępował do tego meczu nieco przygnębiony po ostatnich niepowodzeniach. Przyjezdne po paru minutach wygrywały już 10:2. Marba odrobiła kilka punktów przewagi, ale seta już nie mogła uratować. Gospodynie powinny wykorzystać swoją szansę w drugiej partii. Na początku tej odsłony udało im się odrzucić do siatki przyjezdne i zdobyć kilka punktów blokiem. Później jednak Silesia poprawiła przyjęcie i kończyła swoje ataki w pierwszym tempie. W końcówce drugiej odsłony siatkarki z Mysłowic zaskoczyły nasz zespół kilkoma asami serwisowymi. Marba chciała podjąć walkę w trzeciej partii. Trener Maciej Leś drugi czas brał jednak już przy stanie 8:14, a Mysłowice wcale nie zwalniały tempa. Miały pewniejszy serwis i zdecydowanie lepiej radziły sobie na kontrach. W pewnym momencie przyjezdne jednak przestały być tak skuteczne, a Marba pokazała pazur na siatce. Zespół Lesia wyszedł nawet na prowadzenie 22:20. Końcówka należała jednak dla przyjezdnych.

Marba Sędziszów - Silesia Volley Mysłowice 0:3

Sety: 18:25, 19:25, 24:26

Marba: Petrykowska, Kochan, Izworska, Pikusa, Soja, Twardowska oraz Korzeń (libero), Maciołek, Flis, Chmura (libero). Tr. Maciej Leś.

POZOSTAŁE WYNIKI: SMS PZPS II Szczyrk - Maraton Krzeszowice 3:0 (22, 12, 12), Tomasovia Tomaszów Lubelski - Pogoń Proszowice 3:0 (21, 13, 17), AZS UMCS Lublin - Sokół Radzionków 2:3 (25:20, 18:25, 25:19, 21:25, 10:15).