Siatkówka, 3 liga mężczyzn. Marmax Czudec na czele, Lubcza i Wisłok gonią lidera

Tomasz Paryś
Mecz Lubcza Racławówka - Żagiel Radymno
Mecz Lubcza Racławówka - Żagiel Radymno Facebook/Lubcza Racławówka
Kolejny komplet punktów Marmax-u Czudec, który w trzech setach pokonał Sportur Gminę Łańcut. W pogoni za liderem znajduje się Lubcza Racławówka i Wisłok Strzyżów.

Lubcza Racławówka – Żagiel Radymno 3:0

Sety: 25:19, 25:19, 25:22

Lubcza: Dziedzic, Małek, Tkaczyk, Woźniak, Hołobut, Kasprzyk - Grobelny (libero) oraz Worosz, Kuśnierz. Trener Marek Samolewicz.

Żagiel: Smelik, Rolewski, Gawron, Pytel, Magierski, Wilk - Witko (libero) oraz Ruśnica, Ochenduszka, Kurowski (libero). Trener Michał Smelik.

Dwa pierwsze sety w pełni kontrolowane przez gospodarzy, którzy popełniali mniej błędów własnych i skutecznie atakowali w pierwszej akcji. Już na samym początku Lubcza wypracowywała sobie przewagę 6-7 punktów, którą utrzymywała do końca setów. W trzeciej partii walka była już bardziej wyrównana, ale w decydującej fazie podopieczni trenera Marka Samolewicza zaczęli punktować blokiem i spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Wisłok Strzyżów – Anilana Rakszawa 3:1

Sety: 25:21, 25:23, 28:30, 25:18

Wisłok: Soja, Solecki, Teper, Rykała, Szczygieł, Kopala - Matera (libero) oraz Piróg, Ruszała (libero). Trener Bartosz Soja.

Anilana: Kawalec, Winiarski, Wilczek, Cisek, Magryś, Motyl - Szydło (libero) oraz Sroczyk, Krzyżak, Michoń, Noworol, Bernat, Czechowicz (libero). Trener Piotr Sroczyk.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 11. kolejki stało na bardzo wysokim poziomie. Zgromadzeni na strzyżowskiej hali kibice nie mogli narzekać tego dnia na brak emocji, szczególnie w trzeciej partii, która zakończyła się wynikiem 28:30. Mimo straconego seta, gra gospodarzy nie załamała się, odzyskali kontrolę w kolejnej odsłonie spotkania i pewnie pokonali rywali z Rakszawy. Dzięki tej wygranej Wisłok wskoczył na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

POZOSTAŁE WYNIKI: TSV Sanok – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:22, 25:21, 25:23), Klima Błażowa – Głogovia Głogów Młp. 3:0 (25:22, 25:22, 25:23), Sportur Łańcut – Marmax Czudec 0:3 (17:25, 21:25, 23:25).