Siatkówka. Krośnianie wygrali derby z Jasłem, a Marba Sędziszów znów zadziwia

Konrad Karaś
W siatkarskich derbach krośnieńska drużyna wygrała z Gamrat MOSiR-em Jasło
W siatkarskich derbach krośnieńska drużyna wygrała z Gamrat MOSiR-em Jasło Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno/Facebook
Za nami kolejny intensywny weekend podkarpackich drużyn w niższych ligach.

2 liga kobiet

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisały siatkarki Marby Sędziszów, które tym razem pewnie, bez straty seta pokonały zespół z Krzeszowic.

Maraton Krzeszowice - Marba Sędziszów Małopolski 0:3
Sety: 17:25, 23:25, 23:25

2 liga mężczyzn

Siatkarze Karpat Krosno wygrali na własnym parkiecie derbowe spotkanie z Gamrat MOSiR-em Jasło 3:0. - Karpaty były zespołem lepszym. Powalczyliśmy, ale w końcówkach setów młodym zawodnikom drży ręka – powiedział po meczu trener przyjezdnych Bartosz Kilar. Krośnianie mają w składzie bardziej doświadczonych zawodników. Damian Sąpór, Piotr Szostek czy Kamil Warzocha (został MVP meczu) robią różnicę.

- Pierwszy set wygrany bardzo pewnie, pod naszą kontrolą. W drugim musieliśmy odrabiać dużą stratę, gonić wynik. Podobnie było w trzecim i wydawało się, że będziemy grali czwartego seta. Większego zagrożenia ze strony rywali nie było. Byliśmy zespołem lepszym – ocenił szkoleniowiec drużyny z Krosna Jakub Heimnroth.

Karpaty Krosno - MKS Gamrat MOSiR Jasło 3:0
Sety: 25:15, 25:22, 26:24

Karpaty: Sąpór, Iszczuk, Szostek, Warzocha, Zając, Stawiarz, Ogonowski (libero), Grajper (libero) oraz Kundera, Baran. Trener Jakub Heimroth.
MKS: Pichla, Pezda, Giża, Szymanik, Czaja, Lasocki, Szytuła (libero), Kulikowski (libero) oraz Soboń, Witek, Kufel, Kałucki. Trener Bartosz Kilar.

3 liga męska

Swoje mecze wygrały drużyny z Czudca, Błażowej, Rakszawy, Racławówki i Strzyżowa.

AKS V LO Rzeszów - ProSport Marmax Czudec 0:3
Sety: 19:25, 26:28, 19:25

Żagiel Radymno - Klima Błażowa 1:3
Sety: 22:25, 25:18, 18:25, 22:25

Anilana Rakszawa - Głogovia Głogów Małopolski 3:2
Sety: 25:19, 22:25, 20:25, 25:23, 15:9

Lubcza Racławówka - TSV Sanok 3:1
Sety: 25:15, 31:33, 25:19, 25:19