Siatkówka: wszystkie zespoły z Podkarpacia przegrały

Ostatnią szansą dla AKS-u na utrzymanie będą play-offy.
Ostatnią szansą dla AKS-u na utrzymanie będą play-offy. WOJCIECH ZATWARNICKI
Tylko jeden wygrany set w czterech meczach, to bilans zespołów z Podkarpacia w miniony weekend.

W najtrudniejszej sytuacji jest AKS Resovia, która niemal straciła szanse na opuszczenie ostatniego miejsca.

HEJNAŁ KĘTY - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

BŁĘKITNI: Sroka, Podpora, Stojek, Pieniążek, Betleja, Bryliński, Marć (libero) oraz Armata, Wilk, Gołąb.

Nieobecność Tomasza Jendryasska w składzie dała się we znaki. Trener Błękitnych grający na ataku leczy kontuzję. W jego miejsce w składzie grał Tomasz Pieniążek.

Ropczyczanie zawodzili przede wszystkim w przyjęciu, co utrudniało znacznie rozgrywającemu dogrywanie odpowiednich piłek. W połowie drugiego seta pojawił się Marek Wilk, ale i on nie był w stanie odwrócić losów meczu.

AZS POLITECHNIKA KRAKÓW - PWSZ KARPATY KROSNO 3:1

KARPATY: Jaszczuk, Książkiewicz, Skrzypek, Gosik, Gadzała, Biegun, M. Wilk () ioraz Habnel, Heimroth, Janas, Babiarz, Włodarczyk.

- Zabrakło dobrego ataku - to jako główną przyczynę porażki podał trener Karpat, Krzysztof Frączek.

Na krośnian chyba źle wpłynęła dwutygodniowa przerwa. Grali miękko zagrywką i kompletnie zawodzili w ataku. Na nic zdała się świetna gra w obronie i bloku, gdyż kompletnie nie wychodziły kontrataki.

RCS CZARNI RADOM - AKS RESOVIA 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

RESOVIA: Talarkowski, Mach, Kaczmarek, Długosz, Peszko, Filip, Głód (libero) oraz Strzeżek, Kazała, Wojtowicz, Płonka.

Mecz zaległy

AKS RESOVIA - HEJNAŁ KĘTY 0:3 (21:25, 20:25, 14:25)

RESOVIA: Strzeżek, Mach, Kaczmarek, Długosz, Peszko, Płonka, Głód (libero) oraz Kazała, Wojtowicz, Talarkowski, Filip.

WIDZÓW 100.

Oba mecze były fatalne w wykonaniu zespołu z Rzeszowa, który nawet przez chwilę nie dawał nadziei na wygraną.

- Myślę, że te wszystkie porażki odłożyły się w głowach chłopaków i stracili wiarę - mówi trener AKS Resovia, Jerzy Wietecha. - Musimy coś zrobić, by zespół się odrodził na fazę play-off to nasza ostatnia szansa na utrzymanie.

FART Kielce - Rafako Racibórz w środę, pauzował Volley Rybnik. W zaległym meczu Błękitni - Rafako Racibórz 3:1 (20:25, 26:24, 25:13, 25:20).