Siatkówka. Wygrana Developresu z BKS-em Bielsko-Biała. Cenne 3 punkty zostają w Rzeszowie

Karolina Głodowska
Krzysztof Kapica
Developres SkyRes Rzeszów w ramach 18. kolejki Tauron Ligi zmierzył się z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała. Rzeszowianki pokazały się z dobrej strony, wygrywając 3:0. MVP spotkania wybrana została Kiera Van Ryk.

TABELA, WYNIKI, TERMINARZ TAURON LIGI

Bielszczanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 2:0, jednak rzeszowianki szybko zwarły szyki i nie pozwoliły przyjezdnym na zbudowanie przewagi (3:3). Drużyny wymieniały ciosy a wynik ciągle oscylował wokół remisu (7:7). Od pewnego momentu goście zaczęli mieć problemy z wykończeniem ataku i dokładnym przyjęciem. Kiedy Anna Stencel dobiła przechodzącą piłkę Rysice przeważały 11:8.

Zawodniczkom z Bielska udało się odrobić straty (13:13), ale tylko na chwilę, bo podopieczne Antigi podkręciły tempo. Skuteczne były Blagojević i Van Ryk, po plasie tej drugiej miejscowe prowadziły 18:13. Trener Piekarczyk ratował się zmianami i czasami, ale na niewiele się to zdało. Dominacja Developresu trwała nieprzerwanie już do końca partii (25:15).

Podbudowane rzeszowianki w drugim secie odskoczyły na 9:6 po efektownym ataku Lazić. Podrażniony BKS opanował boiskową sytuację i szybko zniwelował straty. Rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Przy wyniku 19:19 Stephane Antiga poprosił o przerwę. Ta najwidoczniej rozkojarzyła przyjezdne, bo po powrocie na boisko popełniły trzy proste błędy (22:19). Taka zaliczka wystarczyła Rysicom, by wygrać seta.

W trzecim secie z pozoru toczyła się równa walka, ale to rzeszowianki były to o dwa, to o trzy „oczka” lepsze (5:2, 13:10). Na prawym skrzydle dobrze radziła sobie wybrana MVP spotkania Kiera Van Ryk (16:12). Gospodynie prowadziły już 22:14, ale przyjezdne zaczęły gonić, po kilku minutach ze sporej przewagi zostało tylko 3 punkty (24:21). Siatkarki Antigi w kluczowym momencie stanęły jednak na wysokości zadania. Kropkę nad „i” dobrym atakiem postawiła Rasińska.

Zawodniczki Developresu nie będą miały wiele czasu na odpoczynek i spokojny trening. Już w niedzielę rano wyjeżdżają do Niemiec, by rozegrać turniej w ramach fazy grupowej ligi Mistrzów (od 2 do 4 lutego).

Developres SkyRes Rzeszów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:22, 25:21)

Developres: Blagojević, Krajewska, Efimienko-Młotkowska, Stencel, Van Ryk, Lazić, Krzos (l), Przybyła (l) oraz Fidon-Lebleu, Grabka, Polańska, Trener Stephane Antiga.

BKS BOSTIK: Kazała, Świrad, Janiuk, Orvosova, Kossanyiova, Gajewska, Drabek (l) oraz Szlagowska, Drużkowska, Wawrzyniak, Dąbrowska. Trener Bartłomiej Piekarczyk.

Sędziowali: Kaczor oraz Sokół.

MVP: Kiera Van Ryk.

Majątki mają ogromne, więc przy urządzaniu swoich domów i apartamentów nie muszą się liczyć z każdym groszem. Sprawdziliśmy, jak mieszkają najbogatsze gwiazdy polskiego sportu. Zobaczcie!

Tak mieszkają gwiazdy polskiego sportu! Zobacz apartamenty M...