Siedem podkarpackich medali mistrzostw Polski juniorów w lekkoatletyce

tley
archiwum
Dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale przywieźli podkarpaccy lekkoatleci z rozgrywanych w Spale mistrzostw Polski juniorów.

W ślady starszego brata idą siostry Angelika i Wiktoria Augustyn. Między sobą rozstrzygnęły sprawę mistrzostwa juniorek mł. na 3 km. Wygrała starsza Angelika. Obie wspierali trenerzy czyli bracia Rafał i Krzysztof.

- Krzysiek oficjalnie jest trenerem. Ja wspieram i pomagam, kiedy mam czas. Dziewczyny dobrze współpracowały, zostawiły pozostałe zawodniczki w tyle. Dopiero dwa okrążenia przed końcem Angelika ruszyła mocno do przodu - tłumaczy Rafał.

Tuż za podium znalazła się Natalia Kolina z GUKLA Bratkowice. Jej klubowy kolega Marek Kubas zdobył brąz na 5 km.

Drugie złoto dla Podkarpacia zdobył Michał Gnatek z Resovii, który wygrał konkurs skoku w dal juniorów mł. z wynikiem 6,72 m. Jest to rekord życiowy Michała. Inny resoviak Hubert Kalandyk zdobył srebro na 200 m. wśród juniorów.
W młodszej kategorii 3 miejsce zajął Bartłomiej Rabenda z krośnieńskiego MOSiR-u.

Z medalu cieszyła się również Olivia Pakuła (Victoria Stalowa Wola) - była druga na 600 m wśród juniorek młodszych.