Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siła kształcących podróży. Program Erasmus+

pmarkocki
Erasmus to znany chyba wszystkim polskim studentom, cieszący się ogromną popularnością program umożliwiający naukę na uczelniach zagranicznych i nawiązanie relacji z rówieśnikami z całego świata.

Od początku 2014 r. polscy studenci mogą studiować na wybranych europejskich uczelniach dzięki nowemu programowi Unii Europejskiej Erasmus+.

Erasmus+ to jednak nie tylko wymiany studenckie. W projektach edukacyjnych realizowanych w ramach programu mogą uczestniczyć m.in. wykładowcy, nauczyciele, przedstawiciele kadry edukacyjnej, osoby pracujące z młodzieżą, praktykanci, uczniowie oraz seniorzy. Erasmus+ to także współpraca międzynarodowa w zakresie kształcenia zawodowego, szkoleń zawodowych, edukacji dorosłych, dzieci, a nawet specjalne programy dla przedszkoli.

Zdobywanie doświadczeń na uczelniach zagranicznych to również jeden ze sposobów na walkę z bezrobociem. Osoby, które mają na koncie takie doświadczenia, łatwiej adaptują się do nowych sytuacji, co z pewnością jest cechą pożądaną przez pracodawców.

Międzynarodowe programy w obszarze edukacji to nie tylko inwestycja w indywidualne kompetencje uczestników programu. To krok w stronę modernizacji i podniesienia jakości systemów edukacji, zwiększenia szans na zatrudnienie absolwentów oraz podwyższanie kwalifikacji pracowników.

Dzieje się tak dzięki bardzo praktycznemu podejściu, czyli oparciu całej idei na uczestnictwie i kontaktach osobistych. Z dofinansowaniem unijnym organizowane są wyjazdy dla uczniów i studentów, którzy za granicą podejmują studia, odbywają praktyki, przechodzą szkolenia czy pracują jako wolontariusze.
Również około 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w całej Europie weźmie udział w programach przeznaczonych dla pracowników sektora oświaty.

Odbędą oni staże lub będą mogli obserwować pracę w placówkach zagranicznych o profilu podobnym do ich miejsca pracy, a zdobyte w ten sposób doświadczenia będą mogli przenieść na rodzimy grunt.

Terminy kolejnych konkursów ogłaszane są na bieżąco, a z dofinansowania będzie można skorzystać już w nowym roku akademickim.

KONKURS SElfie+

Jeżeli jesteś beneficjentem programu Erasmus+, bierzesz lub wziąłeś udział w jednym z międzynarodowych projektów, weź udział w konkursie SElfie+ 2015.

Opowiedz w zajmujący i kreatywny sposób o swoich doświadczeniach z projektu. Najciekawsze relacje zostaną wyróżnione, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z uruchomionej na początku kwietnia platformy SElfie+. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Zgłoszenia zbierane są do 20 kwietnia, a finał konkursu odbędzie się 5 maja w Gdańsku w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Więcej informacji:
www.erasmusplus.org.pl/etm

Jak skorzystać z oferty programu?

Wnioskować o dofinansowanie mogą jedynie instytucje lub organizacje. Jeżeli zatem jesteś uczniem, studentem lub pracownikiem instytucji czy przedsiębiorstwa, które może zrealizować projekt spełniający kryteria programu Erasmus+, zapytaj, czy twoja firma czy uczelnia bierze udział w programie.

Więcej na: www.erasmusplus.org.pl

Kontakt

Główny Punkt Informacyjny: Rzeszów - tel. (17) 747 64 15, e-mail: [email protected]

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24