Siostra Katarzyny Zdziebło mistrzynią Polski. Cztery medale dla Podkarpacia w chodzie

Anna Zdziebło pewnie zdobyła mistrzostwo Polski na 20 kilometrów
Anna Zdziebło pewnie zdobyła mistrzostwo Polski na 20 kilometrów stalmielec
Cztery medale zdobyli nasi zawodnicy podczas mistrzostw Polski w chodzie, które odbyły się w Gdańsku. Dwa razy nasi zawodnicy otrzymali złote medale.

Rywalizacja odbywała się w kategorii U’20 i U’23 (dystans 20 kilometrów). Złote medale zawisły na szyjach Anny Zdziebło (U’23) i Kamila Piecucha (U’20, oboje LKS Stal Mielec). Brązowe krążki zdobyli Wiktoria Raś (LKS Stal) oraz Oskar Frei (Resovia).

Annie Zdziebło kibicowała między innymi jej siostra Katarzyna, świeżo upieczona wicemistrzyni świata i wicemistrzyni Europy, która w gdańskich zawodach była honorowym starterem.

Nasi zawodnicy byli faworytami nadmorskich zawodów i wygrali bez większych problemów. Miłą niespodziankę sprawiła Wiktoria Raś, która celowała w podium, ale nie była murowaną faworytką. Zdobyła brąz.

- Po cichu liczyliśmy na miejsce na podium, ale to jest sport. Nigdy nic nie wiadomo - mówiła Marzena Kulig, trenerka LKS Stali Mielec. - Wyszło wszystko bardzo fajnie. Ania, Kamil celowali w złoto, i bardzo pewnie je zdobyli. Wiktoria też dała sobie radę.

Zawody były całkiem sympatyczne, dobrze zorganizowane. Ciekawostka, że to już po raz 56 odbyły się w Gdańsku. Walczono o puchar Poczty Polskiej. Był nawet pan, który uczestniczył w nich 51 razy. Ja też ostatnia nie jestem. W różnych rolach pojawiam się tutaj od roku 1988. Zawody okazały się całkiem miłe. Złote medale były planowane, ale w sporcie nigdy nic nie wiadomo. Fajnie, że Wiktoria też wskoczyła na podium. Teraz przed nami mistrzostwa młodzików. Tu też będą szanse medalowe. Będzie się działo.
Medal zdobył także Oskar Frei. Chodziarz Resovii zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Lato ma się ku końcowi, ale to jeszcze nie koniec sezonu lekkoatletycznego. Za trzy tygodnie zostaną zorganizowane mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce młodzików.

Impreza odbędzie się w Lublinie. Tam także nie zabraknie chodziarzy z naszego regionu. Na medal najbardziej typowana jest Agata Dziepak z Resovii, ale zawodniczki Stali Mielec również mają zamiar powalczyć o najwyższe laury.

To jest tylko sport. Wszystko może się na trasie zdarzyć. Mam nadzieję, że z Lublina też pojawią się dobre wiadomości. Liczę oczywiście na swoje zawodniczki, ale kibicuje także innym sportowcom z naszego regionu -