Skandal w Mielcu. Sędziowie musieli opuszczać boisko w asyście ochrony

Tomasz Leyko
- Złodzieje, złodzieje - skandowali kibice po meczu siatkarek Stali Mielec i Gwardii Wrocław. Krakowska para arbitrów musiała opuszczać plac gry w asyście ochroniarzy.

Kontrowersyjne sytuacje dotyczyły końcówek I i II partii. Obydwa sety kończyły się grą na przewagi. W I przy stanie 25:25 w zamieszaniu po stronie Gwardii, wrocławianki broniły upadającej piłki, która dotknęła wyraźnie parkietu. Sygnalizowali to obydwaj boczni sędziowie.

Główny sędzia nakazał grać dalej i wrocławianki zdobyły punkt. Mimo protestów mielczanek gra toczyła się nadala, a następną akcję rozkojarzone gospodynie przegrały. W II secie przy stanie 24:24 arbitrzy nie odgwizdali podwójnej piłki i Aleksandry Kruk.

Mielczanki pokazały sportową złość wygrywając wyraźnie dwa następne sety. W tie-breaku początek należał do wrocławianek, a następnie dwie kontrowersyjne piłki sędziowie przyznali przyjezdnym.

Po meczu nie wytrzymał Wiesław Popik, trener Stali, który ostro skrytykował arbitrów jeszcze na boisku. Ci opuszczali plac gry w asyście ochroniarzy, a publiczność skandowała złodzieje.

Przed konferencją prasową negatywną opinię o pracy arbitrów wyraził komisarz z ramienia PlusLigi Kobiet Wiesław Radomski. Nerwowo na takie opinie zareagował szkoleniowiec Gwardii Wrocław uważając, że mielczanki nie potrafią przegrać z honorem. Na meczu był obecny kwalifikator, którego zadaniem jest obserwacja pracy arbitrów.

- Sędzia jak każdy człowiek ma prawo się pomylić. Jaką ocenę dostali panowie nie mogę powiedzieć - skwitował Zbigniew Milan.
STAL MIELEC - GWARDIA WROCŁAW 2:3 (25:27, 24:26, 25:15, 25:18, 7:15)

STAL: Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, Skorupa, Zaroślińska, Ściurka, Wilk (libero) oraz Ordak, Banecka, Dutkiewicz, Niedźwiecka.
GWARDIA: Haładyn, Mroczkowska, Efimienko, Szkudlarek, Czerwińska, Kruk, Krzos (libero) oraz Wajda, Barańska, Jagiełło, Szafraniec.