Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skasuj sobie punkty

Bartosz Gubernat
Kom. Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie: - Podczas kursu pokazujemy kierowcom, jakie skutki może mieć przekraczanie prędkości, jazda pod wpływem alkoholu i uświadamiamy, jakie kary grożą za łamanie przepisów.
Kom. Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie: - Podczas kursu pokazujemy kierowcom, jakie skutki może mieć przekraczanie prędkości, jazda pod wpływem alkoholu i uświadamiamy, jakie kary grożą za łamanie przepisów. TADEUSZ POŹNIAK
Nałapałeś za dużo punktów karnych i boisz się, że policja zabierze ci prawo jazdy? Zgłoś się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na kurs "rozgrzeszający".

Każdy, kto prawo jazdy ma dłużej niż rok, w 12 miesięcy może uzbierać maksymalnie 24 punkty karne. Jeśli przekroczy tą ilość, czeka go egzamin kontrolny.
Kierowcy ze stażem krótszym niż rok, jeżeli w 12 miesięcy uzbierają 20 punktów karnych muszą od nowa robić kurs i zdawać egzamin.

Aby uniknąć egzaminu kierowcy, którzy mają nie więcej niż 24 punkty mogą wziąć udział w jednodniowym szkoleniu. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie kosztuje to 250 zł.

Chętnych nie brakuje

W Rzeszowie na kurs można się zapisać w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy al. Wyzwolenia 4. Bliższe informacje pod nr tel. 017 852-71-16 oraz 017 860-56-00.

- Co miesiąc na kurs zgłasza się u nas średnio 15 kierowców - mówi Anna Padowicz z WORD w Rzeszowie - Niektórzy mają po 15, inni ponad 20 punktów karnych.

W Rzeszowie w ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało prawie 200 kierowców.

Kurs "rozgrzeszający" składa się z dwóch części. Jedną prowadzi policjant ruchu drogowego, a drugi psycholog. Policjant uświadamia kierowcom na konkretnych przykładach skutki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Druga część to rozmowa z psychologiem.

Niektórzy czytają gazetę

- Tłumaczymy, że każdy z nas ma pewne ograniczenia, które trzeba sobie uzmysłowić - mówi Aneta Pretorius, psycholog transportu.

- Wyjaśniamy także, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą zbyt szybka jazda. Oczywiście, wśród kursantów zdarzają się osoby, które w czasie zajęć czytają gazetę i w kursie biorą udział po kilka razy. W Każdej grupie są jednak i tacy, którym udaje się pomóc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24