NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Sklepom "Jedynka" grozi upadłość?

  Sklepom "Jedynka" grozi upadłość?

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Sklepom "Jedynka" grozi upadłość?

  ©Bartosz Frydrych

  Wniosek o upadłość złożyło do tej pory ośmiu wierzycieli, a ostatnio sama spółka.
  Sklepom "Jedynka" grozi upadłość?

  ©Bartosz Frydrych

  O problemach finansowych "Jedynki" głośno mówiło się od ubiegłego roku. Żeby odzyskać swoje pieniądze wierzyciele zaczęli składać do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wnioski o ogłoszenie upadłości.

  - Do tej pory wpłynęło ich łącznie 8, z czego 6 umorzono, a dwa są aktualne - wymienia Krzysztof Jucha, II wiceprezes rzeszowskiego sądu rejonowego.

  W połowie lutego sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę "Jedynki", który miał zabezpieczyć majątek spółki w związku z wnioskiem jednego z wierzycieli.
  A w ostatni czwartek wniosek upadłościowy wysłała do sądu sama spółka. Chociaż dokumenty nie dotarły jeszcze do sądu, rzeczniczka "Jedynki" potwierdziła jego złożenie. Dodała też, że jego celem ma być przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, ochrony wierzycieli i pracowników.

  - Obecnie zarząd podejmuje działania mające na celu efektywne przeprowadzenie tego postępowania tak, by nasi pracownicy oraz wierzyciele w jak najmniejszym stopniu odczuli jego skutki - napisała w przesłanym nam oświadczeniu Małgorzata Konieczny, rzeczniczka "Jedynki". - Z uwagi na wstępną fazę postępowania nie możemy obecnie przekazać innych informacji związanych z sytuacją spółki "Jedynka S.A." - dodała.

  "Jedynka" wchodzi w skład brandu Południowa Grupa Kapitałowa. Firma działa od 1991 roku. W sieci są obecnie 24 sklepy, głównie w Rzeszowie, Boguchwale i Kolbuszowej. W 1998 roku jeden z nich otrzymał pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Sklep Roku" a w 2000 r. tytuł "Najlepszy sklep dekady". W 2012 roku "Jedynka" zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych emitując obligacje na 9 mln zł.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (17) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo