Skoczkowie do wody z Rzeszowa wystąpili w Pucharze Świata w Rostocku. Najlepiej spisali się w synchronie Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek

bell
W akcji Kaja Skrzek
W akcji Kaja Skrzek mat. pras.
Trójka wychowanków sekcji skoków do wody Stali Rzeszów – Kaja Skrzek, Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak reprezentowała Polskę podczas zakończonych w niedzielę mocno obsadzonych zawodach Pucharu Świata w Niemczech - FINA Grand Prix Rostock 2020.

Dużym sukcesem zakończył się start duetu Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 3 metry. Nasi reprezentanci ze świetnym wynikiem 382 punkty zameldowali się na trzecim miejscu, ulegając tylko duetowi gospodarzy oraz Amerykanom.

Indywidualnie bardzo dobry występ na trampolinie 3 m zanotował Lesiak, który wywalczył awans do finału i ostatecznie zajął wysokie 6 miejsce w stawce 34 zawodników z całego świata. Nieco gorzej poszło Rzeszutkowi, który był 16 z dorobkiem 336 pkt.

Nasza jedynaczka Kaja Skrzek, w gronie 33 zawodniczek, zajęła 21. miejsce na trampolinie 3 m.

Zawody w Rostocku to cenny sprawdzian formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Odbędą się one w dniach 23-27 kwietnia.