Skoki do wody. Stal Rzeszów ustrzeliła 22 medale na zawodach Grand Prix Polski

informacja prasowa
skoki do wody stal rzeszów
Zawodnicy rzeszowskiego klubu „Skoki do wody Stal Rzeszów” wywalczyli 22 medale (11 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych) podczas II edycji Grand Prix Polski w skokach do wody w Poznaniu.

W kategorii D dziewcząt bezkonkurencyjna na obu trampolinach i wieży okazała się Valeriia Rukh, która trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium. Ponadto srebrny medal na trampolinie 1 metr wywalczyła Maja Pawłowska. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zawiesił na szyi Tymoteusz Homa.

W konkursie skoków na trampolinie 1-metrowej, w kategorii C dziewcząt złoty medal zdobyła Sara Skoczylas, a brązowy Gabriela Stec.

Kategoria B chłopców to prawdziwa dominacja Eryka Dróżdża, który w bardzo dobrym stylu wywalczył trzy złote medale. Na trampolinie 1 m uzyskał 336 punktów, na trampolinie 3 m – 379 pkt, a w konkursie skoków z wieży 331 pkt.

Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej rzeszowianki zdobyły 4 medale – Gabriela Skalska srebrny na „jedynce” i brązowy na „trójce” i Emilia Deręgowska dwa brązowe na wieży i „jedynce”.

Świetną formę w kategorii A dziewcząt zaprezentowała Maria Łukaszewicz, która wyskakała życiowy wynik na trampolinie 3 m (391,25 pkt.). Równie wysoką formę zaprezentowała na trampolinie 1 m – 359 pkt. oraz w konkursie skoków z wieży 353 pkt. i po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium. Ponadto Weronika Bojda w tej kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal, a brąz wywalczyła Milena Pilch.

W kategorii OPEN na pierwszym miejscu, z bardzo dobrym wynikiem 370 pkt zameldował się Robert Łukaszewicz. Wśród kobiet dwa srebrne medale wywalczyła Aleksandra Błażowska.

Łącznie zawodnicy Stali Rzeszów przywożą z Poznania 22 medale (11 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych)

W poznańskich zawodach uczestniczyli też zawodnicy z Kadry Narodowej Seniorów, którzy mogli zdobywać normy na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie (czerwiec/ lipiec) i Mistrzostwa Europy w Rzymie - sierpień.

Z Kadry Narodowej Seniorów uczestniczyli: Andrzej Rzeszutek, Robert Łukaszewicz, Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska

Starty były bardzo owocne, ponieważ wszyscy zawodnicy uzyskali normy na MŚ i ME: Andrzej trampoliny 1 m oraz 3 m, Robert wieża 10 m, Kaja trampolina 1 m, Ola trampolina 1 m.

Dla zawodników z szerokiej Kadry Narodowej Juniorów był to też kolejny etap, w którym zawodnicy walczyli o kwalifikacje na MEJ.
Z najlepszej strony zaprezentowała się Maria Łukaszewicz, która na trampolinach 1 m i 3 m oraz na wieży wypełniła normy na Mistrzostwa Europy Juniorów. Wszystkie jej starty były na wysokim poziomie. Również świetnie zaprezentował się Eryk Dróżdż, który wypełnił normy na trampolinie 3 m i wieży.