Skoki narciarskie w Sapporo: Ammann najlepszy w drugim konkursie

Przemysław Markocki
Simon Ammann nie dał rywalom najmniejszych szans i umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. MAREK DYBAŚ
Szwajcar Simon Ammann zwyciężył w rozegranym w nocy drugim konkursie Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Najlepiej z Polaków spisał się Łukasz Rutkowski, który ponownie zajął 13. miejsce. Punktował także Marcin Bachleda.

Ammann prowadził już na półmetku uzyskując odległość aż 139,5 metra. Dalsze pozycje zajmowali Austriacy Thomas Morgenstern i Martin Koch (obydwaj po 136 m). Tuż za podium plasował się Japończyk Noriaki Kasai (131 m).

Najwyżej z Polaków plasował się Rutkowski, który był ósmy (124,5 m). Do najlepszej 30-stki dostał się też Marcin Bachleda (109,5 m; 25. miejsce). Zbyt blisko lądowali Dawid Kubacki (107,5 m; 32. miejsce), Maciej Kot (107 m; 35. miejsce) i Stefan Hula (106,5 m; 37. miejsce). Najsłabiej wypadł Rafał Śliż, który zaliczył zaledwie 94 metry i był trzeci od końca.

W serii finałowej Ammann zaliczył 135 metrów i zdecydowanie wyprzedził rywali. Drugie miejsce zajął Japończyk Kasai (123 m), a trzeci był Austriak Martin Koch (119,5 m). Morgenstern, który uzyskał odległość 130 m został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Rutkowski (111 m) ostatecznie zajął 13. miejsce, Bachleda (110 m) był 24.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w najbliższy weekend (22/23 stycznia) w Zakopanem.