Skromna zaliczka Czuwaju przed rewanżem w Łodzi

Wacław Burzmiński
Dariusz Delmanowicz
Czuwaj Przemyśl pokonał u siebie 25:24 zespół ChKS-u Łódź w pierwszym meczu drugiej fazy baraży o miejsce w I lidze. Rewanż w sobotę lub niedzielę w Łodzi. Zwycięzca zagra w najbliższym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

Pierwsza połowa należała do naszego II-ligowca. W 5. minucie, po rzutach Krzysztofa Błażkowskiego i 49-letniego Kazimierza Wiśniowskiego, przemyślanie wygrywali 2-0. Mocno zbudowani I-ligowi zawodnicy z Łodzi dwukrotnie (2:2 i 3:3) doprowadzili do remisu, ale w 20 min. czuwajowcy odskoczyli na trzy trafienia (8:5). Trzy minuty później uzyskali 4-bramkową przewagę, a na przerwę zeszli z 5 - golowym zapasem. W tej odsłonie kilkoma świetnymi interwencjami błysnął przemyski bramkarz, Paweł Sar.

Początek II połowy należał do gości, którzy w 37. min. doprowadzili do remisu (17:17), a następnie trzykrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie. Szczególnie emocjonująca była końcówka meczu. W 57. min, przy stanie 23:22 dla Czuwaju, Adrian Szczepaniec obronił karnego, lecz w ostatniej minucie znów był remis 24:24. Decydującego gola, 19 sekund przed syreną, zdobył z karnego Paweł Stołowski, najskuteczniejszy strzelec meczu.
W sobotę lub niedzielę Czuwaj czeka rewanż w Łodzi. Wygrać tam będzie trudno, ale w sporcie zdarzają się niespodzianki, i to spore. W I lidze znajdzie się ta drużyna, która okaże się lepsza w dwumeczu.

CZUWAJ POSIR PRZEMYŚL - CHKS ŁÓDŹ 25:24 (13:8)

CZUWAJ: Sar, Szczepaniec - Kroczek 2, Kostka 2, Kalinowski 4, Baraniecki, Stołowski 11, Błażkowski 1 oraz Wiśniowski 3, Kubicki 1, Szkarpecki 1 .

Najwięcej bramek dla gości: Dankowski 7, Michał Kulisz 5, Kaczmarek 4.

SĘDZIOWALI Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce). KARY: 6 min - 8 min. WIDZÓW 800.