Służba celno - skarbowa w Podkarpackiem chce przyjąć 100 nowych osób. To największy nabór od lat

Norbert Ziętal
Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy chce zatrudnić stu nowych funkcjonariuszy.
Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy chce zatrudnić stu nowych funkcjonariuszy. Archiwum KAS
Udostępnij:
Ruszyła największa w ostatnich latach rekrutacja do Służby Celno - Skarbowej w woj. podkarpackim. Na kandydatów do służby czeka aż 100 etatów. Będą pracować na przejściach w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz Przemyśl - Medyka.

- Osoby, które pozytywnie zakończą kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego, będą pełnić służbę w granicznych drogowych oddziałach celnych w Medyce, Korczowej i Budomierzu oraz Oddziale Celnym Kolejowym Przemyśl- Medyka, funkcjonujących w strukturze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu - informuje st. rachm. Edyta Chabowska z Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wymagania stawianie kandydatom na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej to polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie, nieposzlakowana opinia, niekaralność, dobry stan zdrowia. Dodatkowo, zgodnie z ustawą z 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, funkcjonariuszem może być osoba, która korzysta z pełni praw publicznych
i nie pełniła służby zawodowej, ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972r. wymagane jest złożenie oświadczenia dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

Nabór przeprowadzony zostanie etapami. Obejmuje weryfikację formalną złożonych dokumentów, test wiedzy (40 pytań z organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno- gospodarczych), test sprawności fizycznej i test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której dokonywana jest ocena kompetencji kandydata do pełnienia służby. Ocenie podlegają gotowość do uczenia się, orientacja na klienta i osiąganie celów organizacji, odpowiedzialność, etyka zawodowa i gotowość do zmian.

Elementem postępowania kwalifikacyjnego jest także sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach, kartotekach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym, a także postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

- Rozpoczęty nabór, otwarty dla wszystkich, spełniających kryteria, to nie tylko perspektywa pracy na podkarpackich przejściach granicznych, gdzie w zakresie kontroli pojazdów szczególnie sprawdzą się specjaliści z wykształceniem mechanicznym, mechatronicznym czy elektrotechnicznym, ale w kontekście planowanej budowy nowego przejścia granicznego Niżankowice- Malhowice i modernizacji innych obiektów, w których pracują nasi funkcjonariusze, to także w miarę upływu profesjonalnie, rzetelnie i uczciwie wykonywanych obowiązków, możliwość doskonalenia zawodowego i rozwoju ścieżki kariery - mówi Grzegorz Skowronek, dyr. Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

- Z uwagi szeroki zakres działań KAS w obszarze bezpieczeństwa finansowego RP i ochrony obszaru celnego UE, w naszych strukturach potrzebne są także osoby z umiejętnościami analitycznego myślenia, posiadający wiedzę z zakresu zagadnień ekonomicznych, prawnych czy bezpieczeństwa wewnętrznego - dodaje dyr. Skowronek.

Od początku 2018 r. podkarpacką granicę zaczną zasilać także dodatkowi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. To osoby pracujące do tej pory w strukturach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie na stanowiskach cywilnych (będące wcześniej funkcjonariuszami Służby Celnej), które w ramach procedur wewnętrznych i prowadzonej ewaluacji w obszarze kadrowym, pozytywnie zakończyły prowadzone postępowanie.

W ramach działań ewaluacyjnych i podnoszących jakość działania Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, na przestrzeni 2018 roku planowane są także nabory na wolne stanowiska w służbie cywilnej w Urzędach Skarbowych woj. podkarpackiego.


zobacz też: W Korczowej celnicy wykryli przemyt ponad pół mln papierosów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomek

szkoda za grosze mieć taką nerwową robotę - stres niesamowity TOTALNA INWIGILACJA siwe włosy po średnio 5 przepracowanych latach itd.

l
luuuk

Najpierw chwalili się że w wyniku reformy KAS zmniejszono zatrudnienie, po to żeby teraz przyjąć 2 razy więcej. Źle powiedziałem: zwolniono doświadczonych celników, żeby przyjąć swoich. Najlepszym przykładem sam dyrektor tegoż przedsięwzięcia łudząco podobny do niejakiego Kuchcińskiego.... Ale może to przypadek :)

G
Gg
Ok 1900 plus wysługa
j
jak PiS okrada Polaków
W dniu 01.01.2018 o 10:14, barmanka napisał:

Tak jak kelnerowi, ktory zarabia polowe swoich zarobkow napiwkami.

Napiwki PiS opodatkował.

PiSowski sąd we Wrocławiu wydał wyrok że od napiwków należy płacić podatki. 

RzeczPiSpolita Kaczyńska to jedyny kraj na świecie który chce podatki od napiwków.

j
jasko
W dniu 01.01.2018 o 08:44, jasko napisał:

ile płacą ??

raczej ile trzeba dać , by się dostać ?

b
barmanka
W dniu 01.01.2018 o 08:44, jasko napisał:

ile płacą ??

Tak jak kelnerowi, ktory zarabia polowe swoich zarobkow napiwkami.

j
jasko

ile płacą ??

j
jasko

Ile płacą,ktoś wie??

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie